W wywiadzie udzielonym naszym kolegom z ul MarkaSanyo Gutierrez poruszył różne aktualne tematy, takie jak możliwe rozstanie Galana i Lebrona: „Jako zawodnik chciałbym podziękować, a jako widz powiedziałbym im, żeby trzymali się razem”.

Hiszpanie, którzy spędzili trzy lata na szczycie padel świata, mają szczególnie owocną końcówkę sezonu, więc jako zawodnik Argentyńczyk mówi sobie, że nie będzie dla niego gorzej, jeśli ta para nie znajdzie się już na jego drodze. Z drugiej strony, podobnie jak wielu, uważa, że ​​ci dwaj gracze są razem tak silni, że szkoda byłoby patrzeć, jak przestają grać.

Ponadto „El Mago” również zaproponował modyfikację zasad, w szczególności proponując zwiększenie wysokości boków do 4 metrów. Już to mieliśmy słyszałem tego rodzaju argumentacjęu osób preferujących wolniejszą grę.

Gutierrez mówił także o emocjonalnym wpływie grania w 40 turniejach rocznie i swojej uldze związanej z powrotem do bardziej normalnego rytmu: „Gdybym miał przeżyć kolejny taki rok, naprawdę pomyślałbym o zaprzestaniu kariery lub przejściu na emeryturę. Albo zagrać tylko w jednej trzeciej turniejów, bo to nienormalne, aby grać w 40 turniejach rocznie i widzieć, jak moje dzieci płaczą przy każdym pożegnaniu”. Tak jest napisane!