Przed chwilą powiedzieliśmy: Sanyo Gutiérrez zdecydował się na współpracę ze swoim siostrzeńcem Agustinem Gutiérrezem. Wybór z konieczności trochę wątpliwy na poziomie sportowym, ale na pewno nie na poziomie emocjonalnym. Próbujemy zobaczyć wszystko wyraźniej.

Dziś Sanyo zajmuje 14. miejsce w światowych rankingach. World Padel Tour (i 12. miejsce w rankingu FIP). Pozostaje zawodnikiem światowej klasy, o czym świadczą jego dwa finały w tym sezonie, ale wydaje się, że nie jest już w stanie przez cały sezon konkurować z młodymi gwiazdami tego sportu. Jednak biorąc pod uwagę jego poziom i ranking, z łatwością mógł chcieć dzielić tor z graczem, który pozwoliłby mu nadal znajdować się w pierwszej ósemce par.

Argentyńczyk, który być może czuje, że zbliża się koniec jego kariery, woli jednak stawiać na swojego siostrzeńca, który obecnie w WPT zajmuje 40. miejsce. Czy „El Mago” ma poczucie, że Agustin, z którym na co dzień trenuje, potrzebuje impulsu, aby w pełni ujawnić swój potencjał, czy też chce dać coś w rodzaju prezentu zawodnikowi, którego kształci od kilku lat?

Trudno powiedzieć, na pewno jest po trochu jedno i drugie. Ostatnio mieszkaniec San Luis wydawał się być nieco przygnębiony i być może potrzebuje nowego wyzwania, aby się zmotywować. Czy jest na to lepszy sposób niż pomoc swojemu protegowanemu w wyjściu na prostą i cieszeniu się nim jako rodzina?

Obaj mężczyźni, których pierwsze wspólne doświadczenie w Doha w zeszłym sezonie nie zakończyło się sukcesem, już pracują nad podjęciem próby przeprowadzki w Madrycie za tydzień. Jako para numer 10 nie będą mieli ochrony, do której Sanyo był przyzwyczajony, ale bez zbytniej presji mogliby już dokonać zamachu stanu. Poczekajmy, aż zobaczymy stoły mistrza WPT i przekonamy się, czy mieli szczęście w losowaniu!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !