Pod koniec sezonu gracze zaczynają podsumowywać miniony rok, zaczynając od Sanyo Gutierrez, o którym tyle się o nim mówiło. Od początku roku Sanyo ma duże problemy ze znalezieniem stałego partnera. Były kolega z drużynyAgustín Tapia oddzielony od Momo González, Fernando Belasteguin a teraz bawi się ze swoim siostrzeńcem, Agustina Gutierreza.

39-latek rozmawiał z hiszpańską gazetą Sport i wróciłem do tego konkretnego sezonu.

Powrót Belasteguina/Gutiérreza: „błąd”

Na początku sezonu, Sanyo Gutiérrez ogłosił, że chce „zagraj cały sezon 2023 z Belą„. Jednak było to konieczne krótka kwarta, w której obaj gracze mogą się rozdzielić. Sanyo powiedział wówczas: „z Belą urodziliśmy się, by być przeciwnikami„. Ze swojej strony Belasteguin wspomniał o „błąd komunikacjipomiędzy Sanyo a nim.

W tym tygodniu Sanyo Gutiérrez wrócił do to przerwane stowarzyszenie z królem Belą: „Myślę, że zła decyzja podjęta na początku sezonu, kiedy powrót z Belą nie poszedł dobrze, sprawiła, że ​​mam kilku partnerów".

Belasteguin sanyo katarski major premier padel

To rozdzielenie Beli i Sanyo doprowadziło do powstania pary Yanguas/Belasteguin et Gonzaleza/Gutierreza. Ten ostatni zakończył się separacją w trakcie sezonu.

Związek z Momo Gonzalezem: „Nie mogłem pozwolić Momo grać w najlepszym wydaniu”

Z Momo Gonzalezem nie ma już szczęścia El Mago. Z tego związku, który mimo to spowodował wiele zakłóceń w obwodzie, wyników nie było. To dało początek Sanyo wielka frustracja... "W zeszłym roku zdobyłem pięć tytułów i zagrałem w dziesięciu finałach. Trudno mi zaakceptować fakt, że z roku na rok dostaję się do trzech finałów i mogę zakończyć rok bez tytułu„, wyjaśnił we wrześniu, wkrótce po rozstaniu z Momo Gonzalezem.

Rozłąka, za którą wziął na siebie dużą część obowiązków. Gazecie Sport wyjaśnia, że: „w przypadku Momo nie mieliśmy czasu, aby duet zadziałał„. Kiedy na początku roku mówił o dokończeniu sezonu z Belą, było to z jego strony prawdziwym pragnieniem. Spędź cały sezon z tym samym graczem. Jedna z przyczyn, która doprowadziła do końca tandemu Gonzalez/Gutiérrez: „Było dużo trudniej, bo się nie znaliśmy, nigdy razem nie graliśmy i nie mieliśmy czasu na treningi.".

Gutierrez-Gonzalez – ćwierćfinał – Vigo-WPT
Zdjęcie APO CABALLERO | APOFOTO na Instagramie

To oddzielenie, wynikający z prawdziwej frustracji Sanyo, doprowadziło do końca Gonzalez/Gutiérrez i początku Gutiérreza. Rzeczywiście, na koniec sezonu Sanyo zdecydował się połączyć siły ze swoim siostrzeńcem, Agustínem Gutiérrezem.

Gutiérrezes: sprawa rodzinna

Jego związek z Agustínem budził wątpliwości. Wraz ze swoim siostrzeńcem, El Mago wypadł z pierwszych ośmiu par w rankingu. Oświadczył jednak: „Ufam mojemu siostrzeńcowi. Widziałem, jak bardzo dobrze grał w Finlandii. Powiedziałem mu, że chcę dokończyć z nim rok, a potem zobaczymy. I widać, że miał rację, jego współpraca z Agustínem układa się całkiem nieźle.

Mieli okazję zagrać w finale (przegrali z Coello i Tapią), a nawet powalili Lebrona i Galana. Dowód na to, że tych dwóch zawodników może razem dokonać wielkich rzeczy. „Skończyło się na tym, że grałem z moim siostrzeńcem i była to najlepsza decyzja, jaką podjąłem„, powiedział w tym tygodniu hiszpańskiej gazecie.

Sanyo Agustin Gutierrez wygrywa WPT 2023

Niestety dla Gutiérrezesów nie będą mogli wspólnie dokończyć sezonu. Agustin nie ma wystarczającej liczby punktów w rankingu, aby móc zagrać w finale Barcelona Master. Sanyo będzie zatem musiał grać na lewym skrzydle, a Mike Yanguas będzie musiał grać na lewym skrzydle.

A co z rokiem 2024?

Najwyraźniej to koniec pary Gutiérrez/Gutiérrez. Nawet jeśli jego wypowiedź na ten temat jest dość niejasna, nie wydaje się, aby Sanyo rozpoczął sezon 2024 z Agustinem…”Powiedziałem mu, że gram z nim do grudnia. Kiedy poprosiłem go o grę, pierwszą rzeczą, którą mu powiedziałem, było to, że nie chcę, aby opuszczał kolegę z drużyny, ponieważ w przypadku roku 2024 rozmawiałem już o tym częściowo z innym graczem".

Ale kim jest ten tajemniczy gracz? O tym zawodniku już wspominaliśmy i byłoby… Paquito Navarro. Powrót tej pary ponad sześć lat później. Ale kiedy z nim o tym rozmawiamy, El Mago skontaktuj się z nami. „Tak mówią media społecznościowe. Zobaczymy po Mistrzu, wtedy to ogłosimy. Media społecznościowe też czasami popełniają błędy."

W każdym razie w wywiadzie dla gazety AS – powiedział Alex Ruiz "Z tego, co powiedziano, z wyjątkiem duetu Sanyo i Paquito Navarro, którzy wydają się potwierdzeni i pewni, wszyscy pozostali czekają".

paquito i sanyo wygrywają open padel wartościowości

Sposób na zachowanie tajemnicy? A może cały czas się mylimy? Odpowiedź za kilka tygodni... Jedno jest pewne co do Sanyo, jego chęć do gry nie słabnie: „Jeśli będę nadal wygrywał te mecze z parami walczącymi o miejsce numer jeden, dlaczego miałbym rozważać odejście? W każdym razie motywuje mnie to do pozostania entuzjastycznie nastawionym i szukania sposobu, aby nadal być konkurencyjnym."

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.