Pod koniec poprzedniego sezonu Sanyo Gutiérrez i Paquito Navarro postanowili spotkać się ponownie, aby wspólnie wziąć udział w drugim etapie. Wybór, który zaskoczył wielu fanów, którzy mieli trudności z dostrzeżeniem tych dwóch niezwykle zręcznych i utalentowanych zawodników, ale znacznie poniżej tego, co najlepsze pod względem fizycznym, przyprawiając o dreszcze obecne wielkie nazwiska.

Trzęsienie ziemi spowodowane separacją Lebrona i Galana

Jednak po pierwszym turnieju, który z pewnością zakończył się całkowitym niepowodzeniem, ci dwaj byli gracze z numerem 1 odnaleźli kolor w Doha, występując w ostatnich czterech pierwszych turniejach Major sezonu. Choć w półfinale zostali zmieceni przez Coello i Tapię, z równym wynikiem czasami poczucie bezsilnościNiemniej jednak wydawało się, że weterani są na dobrej drodze.

Ale jak wiecie, wydarzyło się wydarzenie, które wstrząsnęło wszystkim wśród najlepszych graczy na świecie: decyzja Ale Galana o rozstaniu się z Juanem LeBronem po udar cieplny tego ostatniego przeciwko Yanguas / Garrido w Dohma. Wybór ten ma znaczące konsekwencje, ponieważ Juan Lebron prawdopodobnie zdecydowałby się na kontynuację współpracy z Paquito Navarro w tym sezonie.

Paquito wielkim zwycięzcą późnego okna transferowego?

Po rozpoczęciu sezonu z Sanyo spoza Top 10 i okazaniu, że w towarzystwie swojego argentyńskiego partnera trudno mu konkurować z najlepszymi, Sewilli trzy turnieje później spotyka się z Juanem LeBronem, numerem 2 na świecie, graczem z czołówki formie i który wydaje się być w najlepszej formie po zeszłorocznych problemach fizycznych!

Paquito Navarro klęka na kolanach 2023

Z pewnością Lebron ma trudny charakter, ale Sanyo też ma swoje problemy, czasami z dużymi czarnymi dziurami. Paquito, chwilami także optymistyczny, wie, że potrafi dobrze dogadać się z „El Lobo”: udowodnił to w 2019 r., kiedy obaj mężczyźni jako pierwsi Hiszpanie zasiedli razem w padel światowy. Z pewnością Andaluzyjczycy mieli czasem trudności ze strojeniem skrzypiec, ale mówimy, że po epizodzie w Katarze „Juanito” powinien choć na chwilę się uspokoić. Tak jest w każdym razie wrażenie, jakie wypłynęło z jego ostatniego wywiadu.

W tym kontekście, nawet jeśli będzie musiał wytrzymać większą presję, „Paco” znów stanie się w pełni konkurencyjny na papierze i dla nas jest on obecnie wielkim zwycięzcą wszystkich tych zmian.

Maxi Sanchez: domyślny wybór dla Sanyo?

Ogłoszono, że po tej samej stronie toru z P2 w Brukseli Sanyo Gutiérrez i Maxi Sanchez byli razem numerem 1 na świecie. A do Paquito i Lebrona minął zaledwie rok! Jednak mając odpowiednio 39 i 37 lat, dzisiejsi Argentyńczycy nie znajdują się w tej samej dynamice, co Hiszpanie, którzy mają 35 i 29 lat.

maxi-sanchez-sanyo-gutierrez-victors meksyk|maxi-sanchez-sanyo-gutierrez-

Przede wszystkim Maxi spadł na 21. miejsce, a jeśli Sanyo nadal będzie na 11. miejscu dzięki trzem miejscom zdobytym po półfinale w Katarze, jeśli wszystkie zapowiadane zmiany zostaną potwierdzone, obaj mężczyźni utworzą zazwyczaj parę z numerem 8. Innymi słowy, nie będą mieli zbyt wiele miejsca na błędy, jeśli chcą utrzymać się w czołówce rozstawionych i uniknąć trudnych pierwszej i drugiej rundy…

Na papierze decyzja Sanyo wyraźnie wygląda na wybór domyślny. Mając 39 lat, „El Mago” spada, a fakt, że Juan Tello woli na przykład Fernando Belasteguina, 44-letniego i przygotowującego się do zmiany stron, wiele mówi. Gutiérrez nie uwodzi już elity padel świata i oczywiście jego stary (a zatem i nowy) kolega z drużyny był jedną z niewielu opcji, które pozwoliły mu pozostać w czołówce rozstawionych. Jeśli jego pozycja w rankingu nie przemawia na jego korzyść, w szczególności z powodu kontuzji pod koniec poprzedniego sezonu, zawodnik Teamu Kuikma pozostaje potężnym sportowcem, z bardzo dobrą konsekwencją i tak też jest, plus fakt, że go zna doskonale, który był w stanie uwieść Sanyo.

maxi-decathlon-kuikma

Para doświadczenia

Jednak dla Sancheza wybór jest łatwy do zrozumienia, ponieważ obstawianie na Sanyo pozwala „Tiburonowi” natychmiastowo wrócić na czołowe rozstawienia. Ten, który powiedział nam trzy miesiące temu, że on teraz muszę grać leworęcznym, logicznie rzecz biorąc zamienia małą pomoc w środku pola na cenne miejsca w rankingu par.

Zrozumieliście, że nowa para Sanyo/Sanchez nie jest najatrakcyjniejsza na papierze, ale uważajcie, aby nie lekceważyć dwóch zawodników z niesamowitym doświadczeniem i potrafiących świetnie ze sobą grać.

Czego waszym zdaniem możemy się spodziewać po tym duecie?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !