Po temu jak zbadał działanie lokomotyw Vertex 04, skupmy się teraz na potężnych walcach parowych reprezentowanych przez Hack 03 2024. Rywalizacja między tymi dwoma standardowymi nosicielami marki czasami rodziła pytania wśród ostatecznego nabywcy, stojącego przed trudnym wyborem i zastanawiającego się, który z nich jest naprawdę najpotężniejszy. Przeanalizujemy również szczegółowo dwie ewolucje Hack 03, a mianowicie wersję hybrydową i inną wersję Comfort (CMF).

Bullpadel stawia na ciągłą ewolucję każdego podstawowego modelu, mając na celu zaspokojenie potrzeb szerokiego grona graczy, oferując im sprzęt najlepiej dostosowany do ich stylu gry. Te „alternatywy” pozwalają udoskonalić preferencje przyszłych graczy kupujących i właśnie tym zajmiemy się bezzwłocznie. Wyniki naszej oceny pomogą nam także określić, czy Hackowi udało się utrzymać pozycję lidera, czy też pretendentom Vertex udało się wyprzedzić faworyta.

Hack Paquito 03

W potocznym języku termin „hack” odnosi się do „manipulacji systemem” i jest często używany do opisania exploita, szczególnie w dziedzinie programowania komputerowego, takiego jak poprawianie wydajności oprogramowania lub rozwiązywanie problemów. Może mieć również charakter nielegalny, włączając w to nielegalne włamanie do systemu lub kradzież danych. W kontekście, który nas dzisiaj dotyczy, nazwa „Hack” ma pozytywne konotacje, wskazując, że służy do opisania modelu rakiety oferującej określone klucze w celu poprawy jej skuteczności. Środowisko zostało ustalone, przyjrzyjmy się bliżej trzem nowym punktom odniesienia na sezon 2024.

Paquito Navarro's Hack 03 2024 to pala w kształcie rombu, o stałym wyważeniu i właściwościach technicznych skupionych na wydajności w ataku. Tarcze są dwukolorowe, z jednej strony pomarańczowe i grafitowoszare, a z drugiej srebrno-stalowoszare, co ułatwia losowanie w celu ustalenia, która drużyna będzie odpowiedzialna za usługę.

Bullpadel nadal integruje rdzeń MultiEva, cechę obecną we wszystkich rakietach z serii Pro Line 24. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tą technologią, aby ją spopularyzować, jest to wpływowa pianka, która sztywnieje podczas mocnych uderzeń i ponownie staje się bardziej elastyczna podczas spokojne sekwencje gry, zapewniając w ten sposób możliwość dostosowania się do szerokiego grona graczy podczas różnych sekwencji strzałów.

Tarcze wykonane są z Tricarbonu, co jest również opatentowane przez firmę Bullpadel specjalnie zarezerwowane dla niektórych rakiet Hack. TriCarbon charakteryzuje się zastosowaniem plecionki włókiennej w trzech kierunkach o mniejszej grubości i lżejszej, co nadaje rakiecie znaczną wytrzymałość i większą reaktywność. Ta kategoria włókien, znacznie sztywniejsza i wytrzymalsza niż włókna tradycyjne, występuje wyłącznie w klasycznych modelach Hack i Hybrid w katalogu Bullpadel. Specyficzna struktura TriCarbon pozwala rakietie szybciej reagować na uderzenia, generując znaczny wzrost mocy i lepszą kontrolę. Ten wzrost sztywności wynika ze zdolności rakiety do przekazywania większej ilości energii piłce, natychmiast powracając do jej pierwotnego kształtu. Jednocześnie optymalizowana jest precyzja dzięki zwiększonej dynamice rakiety podczas uderzeń.

Ekskluzywne technologie

Technologia Adaptia, ponownie zarezerwowana dla modeli Hack, łączy w sobie dwa wspomniane wcześniej elementy: rdzeń Multieva i lica TriCarbon, w celu zapewnienia zharmonizowanej reaktywności, niezależnie od charakteru uderzeń. W przypadku uderzeń o małej intensywności, warstwy wewnętrzne, charakteryzujące się mniejszą gęstością, pochłaniają kulę przez dłuższy czas, zmniejszając w ten sposób siłę niezbędną do wyrzucenia kuli z sita. Z drugiej strony, podczas mocniejszych uderzeń, do działania wchodzą sztywniejsze włókna, szczególnie te z Tricarbonu, ograniczając kontakt piłki z rdzeniem. Zatem technologia Adaptia pełni rolę przewodnika, kierując wszystkimi tymi technologiami w celu przyjęcia najlepszego podejścia w zależności od sytuacji.

Kolejną cechą zastosowaną tylko w Hacku jest specjalnie wzmocniony 3-ramienny mostek, który zapewnia lepszą sztywność i większą stabilność rakiety.

Nadruk 3DGrain na matowych powierzchniach prezentuje architekturę z lekkim reliefem, ozdobioną wzorami z daszkiem. Wyróżnia się mniejszą przyczepnością w porównaniu do chropowatej nawierzchni Top Spin, oferując jednocześnie alternatywę dla całkowicie gładkiej powierzchni, zapewniając tym samym lekki dodatkowy spin Twoim uderzeniom.

Metalshield wykonany jest z mieszanki aluminium i cynku, trwale przymocowanej za pomocą kleju 3M, co eliminuje konieczność wiercenia w konstrukcji. Jest to lekki, ale wytrzymały ochraniacz ramy, zapewniający doskonałą ochronę przed zadrapaniami i uderzeniami oraz nadający rakiecie elegancki, nowoczesny wygląd.

System obciążników opracowany przez Bullpadel pozostaje niezbędną funkcją, oferującą możliwość dostosowania ciężkości i wyważenia rakiety. Ta elastyczność pozwala na dostosowanie rakiety w celu uzyskania dodatkowej kontroli, większej mocy lub określonej równowagi w oparciu o indywidualne preferencje każdego gracza. System ten składa się z dwóch elementów: Protector Custom Weight, który obejmuje zestaw trzech płytek umieszczonych na ochraniaczu, oraz Grip Custom Weight, system składający się z płytki umieszczonej pod rękojeścią z różnymi opcjami ciężaru.

W ramach tej rakiety zastosowano konstrukcję CarbonTube, wykonaną w całości z przeplatanego dwukierunkowego włókna węglowego. Ta pusta struktura otacza ramę rakiety, aby zapewnić maksymalną reakcję mechaniczną, zapewniając idealny kompromis pomiędzy mocą i kontrolą.

Towarzyszy mu technologia Nerve, która gwarantuje optymalną stabilność i trwałość. System ten pozostaje istotnym elementem i charakteryzuje się wzmocnieniami zintegrowanymi na obwodzie ramy, co nadaje temu modelowi referencyjnemu dodatkową sztywność, odporną na przypadkowe wstrząsy lub uderzenia, a także pomaga zapobiegać skręcaniu się podczas uderzenia. Kanał Air React, oryginalna wersja nowego Air Power, w który wyposażony jest nowy Vertex, to aerodynamiczny łuk przecinający pokład i odgrywający zasadniczą rolę w promowaniu bardziej wybuchowego i precyzyjnego uderzenia piłki. Ta innowacja urzeczywistnia się poprzez małe otwory umieszczone na poziomie pokładu, mające na celu optymalizację aerodynamiki i stabilności, a to skutkuje zwiększeniem prędkości bujania.

Zawiera innowacyjny chwyt Hesacore, który poprawia chwyt, zmniejszając wysiłek i nacisk dłoni, wibracje i prawdopodobieństwo kontuzji.

Stawka

Podczas gry rakieta ta wyróżnia się wyjątkową responsywnością i wysokim balansem, który pozwoli Ci dominować w powietrzu w agresywnym i dynamicznym stylu gry. Moc, jaką oferuje, jest wprost proporcjonalna do poziomu umiejętności, jaki musisz osiągnąć, aby w pełni z niej skorzystać. Uderzenia są podstawą tego odniesienia i byłem pod wrażeniem energii, jaką uwalnia. Należy jednak pamiętać, że optymalna strefa trafienia nie jest zbyt duża, co wymaga dużej precyzji podczas uderzania, aby trafić w czuły punkt. Jeśli chodzi o woleje, rakieta oferuje niezwykłą dynamikę, zwiększając tym samym precyzję każdego strzału. Podczas intensywnej obrony lepsza zwrotność i ograniczone wyjście piłki mogą sprawić, że sytuacja będzie nieco bardziej złożona. Jednakże gracze techniczni będą w stanie pokonać te wyzwania z większą łatwością niż gracze średniozaawansowani.

Włamanie 03 Hybryda 2024

Skupmy się teraz na dwóch alternatywach przedstawionych w katalogu Bullpadel. Hack 03 Hybrid 24. Odmiana klasycznego Hacka w kształcie łzy. Ten wariant został zaprojektowany tak, aby zapewnić dodatkową zwrotność dzięki równoważeniu w dół. Muszę przyznać, że ta korekta była szczególnie korzystna, przekształcając tę ​​palę w sprzęt dostępny dla znacznie szerszego grona odbiorców, wykraczającego poza główny cel, jakim jest elita. Technologie pokładowe pozostają identyczne z tymi, które właśnie opisałem, a jedyna różnica polega na aspekcie estetycznym. Matowe powierzchnie utrzymane są w odcieniach brązu, cenionych za elegancję i wyrafinowanie, a światło, w zależności od obserwowanego kąta nachylenia rakiety, tworzy iluzję szachownicy.

Jeśli chodzi o logo, to przedstawia ono imponujące, legendarne B z brązu i muszę przyznać, że to połączenie nie jest optymalne, gdyż emblemat Bullpadel staje się praktycznie niewidoczny. Mostek zabarwiony na jasny dyniowy pomarańcz kontrastuje z resztą rakiety, która przyjmuje znacznie bardziej stonowane tony. Górna i dolna część ramy pokryta jest błyszczącym wykończeniem, które szczególnie podkreśla innowację 3DGrain. Na korcie rakieta ta wyróżnia się lepszą zwrotnością niż Hack 03, chociaż jest nieco słabsza. Należy jednak zauważyć, że pozostaje niezwykle zaciętą palaczką, zachowując genetykę hackowania, która robi furorę wśród energicznych graczy. Jest również bardziej skuteczny w obronie ze względu na niższy balans, co jest korzystne, gdy trzeba odzyskać niskie piłki.

Hack 03 Komfort 2024

Teraz odkryjmy wersję Hack 03 Comfort 24. Tył o kształcie rombu i wyważeniu wystarczająco wysokim, aby zapewnić większą wagę Twoim strzałom. Pozbawiony pewnych funkcji technologicznych, takich jak TriCarbon, Adaptia, Custom Weight i Hesacore, wyróżnia się zastosowaniem Fibrix w powierzchniach czołowych, co skutkuje większym komfortem i lepszym uwalnianiem piłki. W rzeczywistości połączenie włókna szklanego X-Glass i węgla zapewnia rakiecie najwyższy komfort, a także poszerza ostrość punktową. Dzięki ulepszonemu uwalnianiu piłki będziesz wywierał mniejszy wysiłek podczas strzałów o niskiej intensywności i zyskasz efektywność w fazach defensywnych.

Jest mniej sztywna niż jej poprzedniczki, co jest korzystne dla osób poszukujących większego komfortu i puszczenia piłki. Nadal przoduje w agresywnej grze i potężnych uderzeniach, nawet przewyższając inne referencje, które zawierają włókno szklane w swoich powierzchniach. Z estetycznego punktu widzenia przywołuje na myśl stronę B klasycznego Hacka 03, ale z odwróceniem dwóch głównych kolorów (pomarańczowego i antracytowego szarego) pomiędzy logo a powierzchniami.

Wnioski

Seria rakiet Hack oferuje trzy warianty, aby zaspokoić potrzeby wszystkich graczy. Klasyczna rakieta Hack 03 wyróżnia się jako najpotężniejsza rakieta ze względu na doskonałe wyważenie, przeznaczone dla doświadczonych graczy, zwłaszcza leworęcznych. MultiEva w połączeniu z TriCarbonem zapewnia niezrównaną responsywność i fenomenalną moc, choć dzieje się to kosztem zmniejszonego optymalnego punktu widzenia i minimalnego komfortu.

Wersja CMF oferuje największą wszechstronność z dobrym wypuszczeniem piłki dzięki technologii Fibrix, jest bardziej łagodna i przyjemna oraz rozszerzoną idealną strefą uderzenia w porównaniu do innych wersji. Pomimo swojego diamentowego kształtu, pozwala zwykłym graczom głębiej poznać różne cechy tej rakiety, kładąc nacisk na komfort i uwalnianie piłki przy jednoczesnym zachowaniu znacznej mocy. Oferując oczywisty potencjał ofensywny i zadowalającą wydajność w defensywie, będzie idealna dla doświadczonych graczy, zarówno lewych, jak i prawych, poszukujących wnikliwej i tolerancyjnej rakiety. Ze swojej strony wolałem wybrać tę wersję, ponieważ pozwala ona na bardziej zrelaksowaną grę bez ciągłej konieczności systematycznego skupiania uderzeń.

Jeśli chodzi o wersję hybrydową, jest ona przeznaczona dla doświadczonych graczy, zarówno lewych, jak i prawych, i stanowi idealny kompromis między nimi dzięki formatowi łezki, który równoważy masę, zapewniając większą zwrotność.

Jak widać, w zależności od stylu gry, istotny jest wybór referencji, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Różnice pomiędzy Hybridem a Comfortem są znaczne i w zależności od preferencji można wybrać jeden, odrzucając drugi.

Wreszcie, liczby „Hack” pozostają skupione na aspekcie ofensywnym, niezależnie od konkretnego wariantu, który wybrałeś spośród tych odmian. Oznacza to, że do pełnego wykorzystania optymalnej wydajności oferowanej przez te różne wersje wymagana będzie pewna wiedza techniczna. W przeciwnym razie polecam zapoznać się z innymi opcjami w katalogu (AXYM, Ionic), niektóre charakteryzują się okrągłymi formatami, bardziej wyrozumiałymi powłokami (GlaPhite) i łatwiejszą obsługą (Light).

Wkrótce spotkamy się ponownie, aby zaprezentować trzy modele damskie, nie zapominając o zupełnie nowym Neuronie, którego nie mogę się doczekać, aby zaprezentować Wam bardziej szczegółowo.

Nie mogę zakończyć tego pliku Hack bez porównania z konkurentem, przyrodnią siostrą, zaciekłym rywalem, firmą Vertex 04. Miałem ogromny zaszczyt udostępnić ten utwór Antoine'owi Sarroste, dyrektorowi sprzedaży na Francję. Oprócz wspólnego uczestnictwa w sesji, mieliśmy okazję przeprowadzić pogłębione rozmowy na różne tematy, z uwzględnieniem tych dwóch konkretnych modeli.

W ekosystemie Bullpadel, dwie referencje od wielu lat zaciekle rywalizują ze sobą, gdzie fani każdego obozu dążą do zdobycia prestiżowego tytułu najpotężniejszej rakiety marki. Celem tej aktualizacji nie jest wybór pomiędzy Vertexem a Hackiem, ale raczej podkreślenie różnic, które je wyróżniają. Chociaż większość zastosowanych technologii jest podobna w tych 2 modelach, kilka wyjątków pozwala je rozróżnić.

Ze swojej strony uważam, że Hack 03 2024, emblematyczna rakieta Paquito Navarro, pozostaje w moich oczach najpotężniejszą rakietą w katalogu Bullpadel, i to już od pierwszych wersji wprowadzonych na rynek. Ocena ta oczywiście odzwierciedla mój własny punkt widzenia i pewna część graczy może nie zgodzić się z moimi wnioskami. Oto moje argumenty: Jego wysoki balans, być może związany z systemem MetalShield, nadaje większą wagę energicznej grze. Obecność TriCarbon niezaprzeczalnie zapewnia większą sztywność w porównaniu do Xtend 12 K zamontowanego w Vertex 04. Dodatkową zaletą jest zdolność rdzenia do szybszego odzyskiwania kształtu po uderzeniu piłki dzięki technologii Adaptia, oferującej większą responsywność i dynamikę, aby łączyć uderzenia o stałej jakości. Rdzeń Hack, najwyraźniej sztywniejszy niż rdzeń Vertex, pozwala na mniejsze odkształcenia podczas uderzeń o bardzo dużej intensywności.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!