w galaktyce StarVie, istnieje gama „Premium”, którą moglibyśmy nauka w maju, seria „Gwiazda”, którą wkrótce przeanalizujemy, oraz wersja „Wszechświat”, którą dziś przeanalizujemy.

Podobnie jak jego siostry w kategorii „Premium”, Dronos i Osiris to modele z najwyższej półki, które chętnie testowaliśmy.

Dobrze naoliwiony proces produkcyjny

Ta kolekcja StarVie, podobnie jak od lat, jest produkowana w  własna fabryka marki, zlokalizowanej przy Azuqueca z Henares. To tutaj odbywa się cały proces produkcyjny, 100% Wykonane w Hiszpanii, która gwarantuje jakość swoich produktów Proces, który rozpoczyna się w fazie projektowania, a następnie przechodzi przez produkcja, kto bierze? od 11 do 15 dni w zależności od modelu, podczas którego rakieta przechodzi przez różne fazy produkcji.

Wszystko zaczyna się od formowania, całkowicie ręcznej pracy, gdzie uprzednio wycięte materiały są impregnowane żywicą epoksydową w celu zintegrowania rdzenia, rurki i ewentualnych dodatków (włókno węglowe, bazalt, aluminium itp.)

Potem rozpoczyna się najdłuższa faza, czyli praca kosmetyczna, podczas której palacz przechodzi przez cięcie, gdzie usuwa się nadmiar materiału i gdzie czyszczone są rakiety i przygotowywane do fazy malowania.
Gdy pala ponownie wyschnie, warstwy na bazie wody są nakładane ręcznie, co jest pracochłonnym zadaniem, które zajmuje około 12 minut na nałożenie każdej z nich.
W tym momencie rakieta przechodzi do fazy wiercenia, a na koniec zakładany jest pasek na nadgarstek, zapięcie, uchwyt i wszelkie zabezpieczenia ramy.

StarVie Ozyrys

To jest model wybrany przez Coki Nieto, bardzo cierpliwy i niezwykle wytrwały lewy gracz. Na rynku dostępne są rakiety, które wyróżniają się ogromną mocą, nawet jeśli czasami brakuje im trochę kontroli. Podobnie istnieją rakiety, które mają niesamowitą kontrolę, ale mają bardzo małą moc.

Ale na szczęście istnieją modele, którym udaje się osiągnąć idealną równowagę między kontrolą a mocą. Ten Ozyrys jest jednym z nich, wyróżnia się umiejętnością uderzania mocą, nie zaniedbując kontroli. Jak można się spodziewać po broni tego poziomu, ma solidną 100% rama z włókna węglowego. Ale najlepsze jest w twarze.

Oprócz używania włókna węglowego klasyczne, zawierają dodatkowy materiał, bazaltowy.

Materiał ten nie tylko nadaje rakiecie większą odporność i trwałość, ale także poprawia reakcję na wstrząsy. Jego główną zaletą jest znaczny wzrost contrôle i komfort uderzania, ale jeszcze lepsze jest to, że nie karze władzy. Jak wspomniano na początku, Osiris Basalto to rakieta, która zapewnia wystarczającą moc uderzającemu graczowi.

Zapewnia jednak również duży komfort kontaktu z wyjątkową kontrolą. Jest to możliwe dzięki temu, że rakieta posiada rdzeń Ewa miękka, C'est le kauczuk miękki od StarVie (Soft30), charakteryzuje się elastycznością i zdolnością doabsorpcja. W ten sposób uderzenie jest znacznie wygodniejsze, bez wibracji i z dużą wydajnością piłki. Dochodzimy do jednej z najważniejszych części, która sprawia, że ​​Ozyrys Basalto jest kompletnym pałacem. W celu spełnienia określonych celów zastosowano różne technologie.

Jednym z nich jest Efekt pełnej płaszczyzny, szorstkie wykończenie na twarzach, które zwiększa przyczepność z piłką, aby zoptymalizować rotację przy uderzeniach.

Coki Nieto Bandeja Albacete Challenger 2022

Z drugiej strony zawsze jest Równowaga gwiezdna, jedna z flagowych innowacji fabryki, obecna w konkurencyjnych rakietach. Jest to element zaprojektowany wyłącznie w obszarze serca rakiety, jego celem jest zoptymalizowanie wyważenia rakiety dla większej zwrotności. Z punktu widzenia designu dominującym kolorem tła jest czerń, na której logo marki wyróżnia się na żółto, a nazwa, umieszczona w dolnej części, na biało. Stawką jest pala, który jest doskonale wyważony, wszechstronny i przyjemny.

Nie konkuruje z najmocniejszym modelem marki (Triton Pro), ale jest bardzo bliski jednej z najłatwiejszych w zarządzaniu referencji (Aquila). rozbija, viboras i bandery są uderzane z pewnym zabezpieczeniem, wybucha dość mocno, ale pozostaje nadmiernie kontrolowane. Średni słodki punkt, krótka rączka i prosty pasek na nadgarstek to ostatnie cechy, które możemy dodać.

Drony StarVie

Ten sam kształt, ta sama guma, z bardziej wyraźnym ciężarem główki i aluminium zastępujące bazalt.

L 'Aluminiowy system rurowy to aluminiowa rura, która jest umieszczana w sercu rakiety, aby zapewnić większą stabilność przy każdym uderzeniu i która zapewnia większą sztywność, zwiększając z każdym uderzeniem większą sztywność. Ten model będzie zatem nieco mocniejszy niż Osiris, ponieważ dodanie aluminium zapewni bardziej suche wrażenie.

Nie powinniśmy też lekceważyć Technologia pięciu stron, 5-stronna konstrukcja profilu pala, która zapewnia większą sztywność konstrukcji i lepszą aerodynamikę. Saldo jest wyższe niż na Ozyrysie, a Idealny punkt znajduje się podobnie jak ten ostatni, tuż nad środkiem.

Jest to pala, który będzie trochę bardziej skomplikowany w sytuacjach defensywnych i który będzie wykorzystywał wszystkie cechy węgla i aluminium, gdy jest to konieczne do przenoszenia ciągu.

Jest to obecnie modny model, bardzo wszechstronny, nieco nastawiony na moc i odpowiedni dla większości graczy. Ci, którzy chcą większej kontroli, zwrócą uwagę na Titanię, a ci, którzy chcą trochę więcej mocy na Raptor.

W grze ten pala używany przez Lucasa Bergaminiego jest przyjemny i łatwy w obsłudze, salwy są wykonywane bezpiecznie, a dodatek aluminium nadaje temu modelowi zaskakującą precyzję.
Surowe wykończenie Efekt pełnej płaszczyzny jest naprawdę bardzo doceniana, gdy trzeba nadać dodatkowy efekt. Jest bardzo dyskretny dzięki ciemnym odcieniom czerni i fioletu.

na zakończenie

Gdybyśmy mieli wybierać między tymi dwoma modelami, powiedziałbym, że Osiris będzie bardziej wytrzymały dzięki dodatkowi bazaltu, a Dronos mocniejszy dzięki włączeniu aluminium.
Te odniesienia są zalecane dla tych, którzy decydują się na ofensywną grę bez zaniedbywania kontroli.
Są tam wszystkie najnowsze osiągnięcia marki, a także metaliczny lakier kameleon, który zmienia odcień w zależności od światła.

Dzięki Julienowi i Manu za francuski Padel Sklep o wypożyczenie całej gamy StarVie 2022.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!