Stephanie Cohen-Aloro, niedawno mianowany dyrektor Padel do Francuskiej Federacji Tenisowej (FFT), podchodzi do naszego mikrofonu, aby omówić swoją nową rolę.

Przyspiesz rozwój padel

„Moim celem jest przyspieszenie rozwoju padel, bo rozwija się niemal bez nas. Trzeba było skręcić za róg. W tej nowej misji podoba mi się rozwój rzeczy. Po karierze tenisowej przepracowałem dziesięć lat w branży hotelarskiej, w biznesie, co pozwoliło mi trenować i wiele się nauczyć w zakresie zarządzania projektami, zarządzania budżetem, zarządzania zespołem, opracowywania produktów, zaspokajania i spełniania wymagań klientów. Zawsze byłem związany z tenisem, będąc także dyrektorem turnieju.

To, co mnie ekscytuje, to rozwój produktu, zaczynając od niemal pustej strony i pracując w zespole.

Pełniąc moją obecną rolę, musimy pomóc w uporządkowaniu padel na terytoriach i rozwijać zarówno praktyki na wysokim poziomie, jak i praktyki rekreacyjne w klubach.

Mam uzupełniający się zespół, w skład którego wchodzą eksperci tacy jak Benjamin Tison, aby ustrukturyzować część wysokiego szczebla oraz szkolenie naszej młodzieży i nauczycieli. Benjamin wnosi ogromną wiedzę specjalistyczną padel, szczególnie w szkoleniu i na wysokim poziomie. Naszym celem jest szkolenie graczy na wysokim poziomie. Planujemy utworzenie Krajowego Centrum ds padel.

Stéphane Berrafato dba o rozwój i konkurencję. Pracuje przy konkursach krajowych i międzynarodowych oraz rozwoju turniejów. Stéphane wie padelprzez kilka lat wykonał dla niego znaczną pracę padel, wspaniale jest mieć go u swego boku.

Moje doświadczenie w biznesie pomaga mi ustrukturyzować naszą wizję i realizować nasze projekty z radością i dobrym humorem.

Zrobić padel najważniejszy sport we Francji

„Gram trochę padel, ale bardziej skupiam się na rozwoju tego sportu niż na własnym rozwoju. Moim obecnym celem jest rozwój sportu wraz z moją drużyną, skupiając się na infrastrukturze, rozwoju klubu, szkoleniu naszej młodzieży i rywalizacji.

Jesteśmy na etapie strukturyzacji padel, w celu zwiększenia liczby licencjobiorców i infrastruktury.

Ważną rzeczą jest uporządkowanie padel we Francji, aby nadal rozwijać infrastrukturę, ofertę dydaktyczną i wysoki poziom. Niezbędny jest rozwój szkół padel oraz edukację dzieci w zakresie tego sportu. Chcemy, żeby rodzice to rozważyli padel jako sport pierwszego wyboru. Dzieci trzeba poznać padel rozwijać nasze przyszłe talenty.”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !