To pytanie pojawia się regularnie wśród raczej początkujących graczy, którzy przegrywają z parami, które spędzają czas na linii bazowej...

Au padel, mówimy Ci od pierwszych strzałów z piłką: to przy siatce zdobywasz punkty. Jeśli na pewnym poziomie jest to całkowicie prawdą, nie zawsze tak jest w przypadku tych, którzy odkrywają naszą działalność.

Sytuacja wygląda następująco: Ty i Twój partner mierzycie się z dwoma graczami, którzy zadowalają się pozostaniem na dole, a mimo to udaje im się zyskać nad Wami przewagę. To Cię frustruje, a nawet denerwuje i szukasz sposobu, aby wydostać się z tego koszmaru. Oto kilka wskazówek, które mogą Cię uratować w takim przypadku.

Przestań popełniać błędy

Jeśli Twoim przeciwnikom uda się Cię zdominować, pozostając na dole, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że popełniasz zbyt wiele błędów. Najwyraźniej z pewnością mówią sobie: „nie trzeba robić nic więcej, naciskamy piłkę i czekamy, aż popełnią błąd”.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to skoncentrować się na umieszczeniu piłki w korcie i oddawać zwycięski strzał tylko wtedy, gdy naprawdę masz interesującą piłkę do zagrania.

French Touch Academy Padel Etiudy 2024

Zrelaksować się!

Wiąże się to z nie popełnianiem błędów. Konkretnie, twoi rywale są na dole, ty jesteś w pozycji ataku, więc nie ma realnego zagrożenia. Jeśli gracze, z którymi się spotykasz, są w stanie zebrać zwycięskie punkty z linii bazowej, dzieje się tak dlatego, że prawdopodobnie są kilka poziomów wyżej od Ciebie i niestety nie będziesz miał zbyt wiele do zrobienia... Ale w innych przypadkach powinieneś być w stanie dawać sobie radę finansowo.

Nie pozwól, aby frustracja dopadła Cię, zachowaj spokój, a wszystko powinno być dobrze. Instrukcje te obowiązują również niezależnie od poziomu, jak się przekonasz tutaj.

Analizuj mocne i słabe strony swoich przeciwników

Teraz, gdy jesteś już spokojny, zrelaksowany i zrozumiałeś, że bycie przy siatce to szansa, będziesz musiał ją wykorzystać. Zamiast wkładać zbyt dużo siły w ruchy ramion i ryzykować popełnianie błędów, poruszaj nogami i zwiększaj intensywność swoich ruchów.

Następnie przetestuj swoich przeciwników: zmuś ich do gry czasem przed szkłem, czasem po i zobacz, jak zareagują. Jeśli są tenisistami, którzy czują się komfortowo grając bezpośrednio, zmuś ich do gry po szkle. Jeśli są to gracze w squasha lub baskijską pelotę, którzy bardzo dobrze radzą sobie przy oknach, spróbuj poprosić ich o grę na żywo. Sprawdź także, czy któryś z graczy jest bardziej skłonny do przyznania Ci łatwych punktów, a jeśli tak, obierz go za cel. Zasadniczo zbierz jak najwięcej informacji i zastosuj taktykę, która będzie dla Ciebie najsensowniejsza.

Spraw, aby obrońcy ruszyli

Jeśli Twoi przeciwnicy czują się tak komfortowo, dzieje się tak dlatego, że nie przeszkadzasz im wystarczająco. Wciąż nie podejmując zbyt dużego ryzyka, spróbuj zmusić ich do ruchu, zmęczyć ich i zmusić do łatwych piłek. Możesz zdestabilizować obronę grając kątami, siatkami lub w stronę stóp. Nie zapomnij także o centrum, słynnej strefie rozwodów. Ponadto staraj się unikać odbijania się zbyt wysoko od szklanki. Krótko mówiąc, trzymaj przeciwników pod presją tak bardzo, jak to możliwe.

Jeśli masz taką możliwość i tylko jeśli masz taką możliwość, czasami spróbuj wykonać dropshot lub szybki cios (słynny zimowy cios, który wyjaśnisz poniżej), gdy gracze są już bardzo głęboko, aby zmusić ich do ruchu do przodu, do wydostania się z ich strefę komfortu, ale także, aby czasami przekształcić pozostawione przez Ciebie przestrzenie w zwycięskie ujęcia.

Nie odmawiaj walki

Jeśli Twoim przeciwnikom uda się Cię pokonać, pozostając na dole, dzieje się tak dlatego, że mają dobry rytm i potrafią ograniczyć wymiany do minimum. Oczywiście, aby wygrać tę grę, będziesz musiał zaakceptować walkę. Będziesz musiał walczyć, zmuszając się do zagrania jeszcze jednej piłki, ale normalnie, mając tę ​​przewagę, że większość czasu spędzasz przy siatce, powinieneś być w stanie wygrać tę bitwę. Zapamiętaj padel to gra cierpliwości, a na poziomie amatorskim para, która popełnia najmniej błędów, prawie zawsze wygrywa.

Podsumowujemy: nie popadaj w frustrację, nie pozwól, aby irytacja wzięła górę, bądź przytomny, gotowy do stoczenia wielkiej walki i graj inteligentnie. Po pewnym czasie dostrzeżesz wady u swoich przeciwników, zyskasz pewność siebie, a oni będą zmuszeni się dostosować. Bądź tym, który sprawi, że zrozumieją, że wszystko jest w porządku będąc przy siatce że zdobędziemy punkty padel !

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !