arek Kamel, Prezes ZarząduO Zachód, podsumowuje FIP Star Cairo, który zakończył się w zeszłym tygodniu.

Ten turniej to sukces… który wzywa innych

Padel Magazine : Po turnieju FIP Star w Kairze wszystkie światła wydają się zielone, jak oceniasz ten turniej?

Tarek Kamel: „To było naprawdę bardzo przyjemne, jakość gry była wyjątkowa. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że byliśmy gospodarzem tego wydarzenia w ramach O West i sposobem organizacji turnieju. Mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach i latach zostaną tam zorganizowane kolejne turnieje. »

Padel Magazine : To był twój pierwszy turniej FIP, prawda?

Tarek Kamel : „Tak, rzeczywiście, to był nasz pierwszy turniej FIP w Egipcie. Teraz mamy duży projekt z federacją, który miałby zorganizować 4 międzynarodowe turnieje w 2022 roku. Spodziewamy się, że zobaczymy padel w Egipcie, tak jak ma to miejsce w Europie, będzie kontynuował swój wzrost w nadchodzących latach. Chcemy mieć pewność, że ten wspaniały sport jest rozgrywany w Egipcie i czemu nie, że już niedługo nasi rodacy znajdą się w finale turnieju tej rangi. »

Padel Magazine : Mieliśmy wywiad z Georgem Wakim, kto powiedział nam, że w tym roku odbędzie się tu kilka turniejów tylko lokalnych, prawda?

Tarek Kamel : „Tak, mamy zaplanowane 2 lokalne turnieje. Chcemy promować padel Egipcjanin oczywiście, a to jest ku temu okazja. Pierwszy turniej rozpocznie się w przyszłym miesiącu i nie mogę się doczekać, aż zobaczę rywalizację najlepszych egipskich graczy. A potem może będziemy mieli Egipcjan zdolnych do zakwalifikowania się do ważnych turniejów i myślę, że na pewno niedługo będziemy mieli mistrzów Egiptu, którzy zdominują padel. "

„Powiel model squasha za pomocą padel "

Padel Magazine : Jakie są Twoje osobiste ambicje w zakresie rozwoju? padel w Egipcie ?

Tarek Kamel: " Nasza firma Orascom wprowadziło El Gouna Squash Open we współpracy z IEvents 11 lat temu, a dziś jest to jeden z największych turniejów squasha na świecie. Naszą ambicją jest powielenie tego samego modelu z padeli mam nadzieję, że spotkam się z takim samym sukcesem. »

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, kiedy myślę o squasha, myślę o piramidach. W myślach mówię sobie, a dlaczego by nie zorganizować turnieju Padel także na stałe w pobliżu piramid?

Tarek Kamel Bo w rzeczywistości z O West nadal można zobaczyć piramidy, więc jest tak samo (śmiech)".

Aby obejrzeć wywiad w całości, przejdź tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.