Teodoro Zapata jest 42e światowy gracz rankingu FIP i jeden z najbardziej znanych hiszpańskich graczy we Francji, dla wszystkich Miłośnicy de padel. Hiszpan jest obecny na zawodowych torach, śp World Padel Tour a teraz Premier Padel.

Teo Zapata jest także emblematycznym partnerem Cyril Hanouna. Udostępnił także utwór pewnej osobie Bena Tisona, przed zakończeniem ich stowarzyszenia w 2022 r.

Tak też jest jedyny gracz wygrać trzy edycje Interclubs we Francji: dwukrotnie z All In 69 i w tym roku z Casa Padel.

Udało nam się porozmawiać z Teo, przekazać mu najświeższe informacje na jego temat!

3 tytuły mistrzowskie Francji w drużynie, pierwszy

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się trzykrotnie zdobyć mistrzostwo Francji. Przede wszystkim jestem szczęśliwy dla zespołu. Z All In Lyon, z którym byłem przez dwa lata, stworzyliśmy świetną grupę z przyjaciółmi, których znałem wcześniej. Te dwa lata minęły naprawdę dobrze i wiele z nich skorzystałem.

A w tym roku z Casa Padelz graczami, których również znałem, takimi jak Miguel Semmler czy Mario Huete. Innych tak naprawdę nie znałem, ale traktowali mnie jak rodzinę. To grupa, która przebyła długą drogę, aby się tu znaleźć i poszła naprawdę dobrze!

2024, nadal z Casa Padel ?

Zaangażuję się w sprawę Casa Padel Za rok na 100% i znów powalczymy o tytuł!

Jedynym problemem, który mógłby uniemożliwić mi grę, byłoby to, że w tym samym czasie odbywałby się turniej na poziomie zawodowym. Ale jeśli w tym samym czasie co Interclubs nie będzie zawodów, zagram z Casa Padel 100 XNUMX%.

CYRIL HANOUNA INTERCLUBS MISTRZOWIE Francji CASA PADEL

Wyniki sezonu 2023

Ubiegły rok zakończyłem realizacją swoich celów. To był bardzo regularny sezon. Początek sezonu nie był najlepszy, ale był zmontowane na Reus Open, turnieju ze świetnym wynikiem (przyp. red.: ćwierćfinał)!

Zakończenie sezonu z Franem Guerrero było niesamowite. Dzięki niemu naprawdę udało mi się osiągnąć swoje cele i rozpoczynam sezon z bardzo dobrą pozycją w rankingach. Postaram się w tym sezonie spisać się jeszcze lepiej.

Jego separacja z Fran Guerrero

W tym roku zagram u boku Enrique Goenagi. Jeśli chodzi o Frana, nasze zrozumienie jest doskonałe, jest świetnym przyjacielem na torze i gra z nim była przyjemnością. Dogadujemy się bardzo dobrze!

Ale decyzja została podjęta, gdy chciał spróbować czegoś nowego i podpisał kontrakt z Arnau Ayats. Moja własna ścieżka zaprowadziła mnie do Enrique Goenagi, który zajmuje 43. miejsce na świecie. Jestem z tego bardzo zadowolony. To młody zawodnik z niesamowitą przyszłością, co motywuje mnie jeszcze bardziej na nadchodzący rok!

ZAPATA GUERRERO MEKSYK OTWARTE

Jej ambicje i program na rok 2024

Już ten tydzień oznaczał dużą zmianę dla wielu graczy wraz z rozpoczęciem nowego toru: Ultimate Padel Wieża (UPT). Aktualnie jestem w Galicji i dzisiaj wejdę do 1/8 finału.

Rok 2024 będzie rokiem ze znacznie mniejszą liczbą turniejów. Tam będzie Premier Padel i prawdopodobnie jakieś FIP-y. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się zorganizować niesamowite turnieje!

Następnie pozostaje główny cel Premier Padel który jest dziś torem numer 1. Zamierzam także zagrać na UPT, ponieważ tak naprawdę to tor, który jest naprawdę dobrze zorganizowany, a warunki są świetne.

Drugim celem będzie próba wejścia do szesnastu najlepszych par świata: to bardzo ambitny projekt, ale biorąc pod uwagę zespół, jest to cel możliwy do osiągnięcia. Każdego dnia będziemy dbać o realizację naszego celu!

Jego nowe skojarzenie z Oxdog

Slazenger to marka, która w swoim rozwoju miała inne priorytety. Nie chciała ze mną dalej współpracować. Więc rozmawiałem z Oxdog i dali mi przyjęty z wielkim entuzjazmem. Sprzęt jest naprawdę świetny, a sprawy między marką a mną potoczyły się bardzo szybko.

Będę także sponsorowany przez Padel Moja miłość, który zajmie się odzieżą.

Podsumowując, w tym roku będę grać rakietą Oxdog i będę ubrany Padel Moja miłość.

Jego koniec drogi z Benjaminem Tisonem

Dla mnie Ben Tison jest jak brat. To nie tylko kolega z drużyny, to jeden z moich najlepszych przyjaciół. Zawsze jestem szczęśliwy, że mogę przyjechać do Francji i móc go widzieć za każdym razem, gdy przyjeżdżam.

Benjamin, po prostu, jest osobą, która sprawiła, że ​​stałem się zawodowym graczem. Dzięki temu mogłem grać z najlepszymi zawodnikami na świecie. To wszystko dzięki niemu.

Ben i ja byliśmy razem przez dwa lata, co wydaje się długim okresem czasu dla pary. Ale prawdą jest, że w padel Obecnie jest wiele turniejów, wiele rzeczy do zrobienia... Zmieniliśmy plany, oboje, ale zawsze byłem szczęśliwy, mogąc z nim grać, móc jeździć z nim na torze, ponieważ ma bardzo konkurencyjną mentalność . Dużo skorzystaliśmy i dużo walczyliśmy na torze.

Musieliśmy się rozstać, ale takie jest życie. Ben jest fantastyczną osobą i jesteśmy świetnymi przyjaciółmi, tak jak wcześniej!

marka zapata

Jego związek z Cyrylem Hanouną

Zacznijmy od tego, że Cyryl jest coraz bliżej czołowej 50-tki i że może zbliżyć się do swojego celu, bardzo się z tego cieszę. Myślę, że w naszym stowarzyszeniu pozwalam mu podnosić swój poziom. Ale Cyryl poprawił się w ostatnich miesiącach, aby osiągnąć swój cel. Bez tego nie byłoby to możliwe, dlatego jestem z niego bardzo szczęśliwy.

Mój osobisty kontakt z nim jest świetny. Było nam bardzo dobrze uczucie od początku. Bardzo szybko się dogadaliśmy. Nawet poza boiskiem stał się przyjacielem: bardzo często rozmawiamy na WhatsAppie.

Dla mnie nie jest on tylko członkiem drużyny, jak ludzie mogą myśleć. Myślą, że gramy w turnieju, a kiedy już się zakończy, nie rozmawiamy już ze sobą. Właściwie jest moim przyjacielem, ponieważ spędzamy razem dużo czasu. Myślę, że świetnie się razem bawimy i jesteśmy z tego zadowoleni.

Dla mnie osobista rozmowa z kolegą z drużyny jest bardzo ważna. Z Cyrylem jest fantastycznie.

Pokonywanie bariery językowej z Cyrylem

Oboje poprawiliśmy swój angielski, co pozwoliło nam lepiej się ze sobą komunikować. Potem on mówi po francusku, ja po hiszpańsku, a jeśli mamy problem ze zrozumieniem, prosimy kogoś w pobliżu o wyjaśnienie.

Na torze jest łatwiej, bo nie ma sobie zbyt wiele do powiedzenia. Musimy po prostu komunikować się na temat ruchów powiązanych padel. Poza torem pomaga nam trener. Podsumowując, rozmowa ze sobą nie jest zbyt skomplikowana.

Konieczność, aby gracze mówili po angielsku

Może nie jestem najlepszą osobą, aby o tym mówić, ponieważ sam mam duże trudności z tym językiem, ale myślę, że dla graczy fundamentalne staje się mówienie po angielsku, aby móc porozumieć się ze wszystkimi.

Dziś angielski jest językiem uniwersalnym i myślę, że jest niezbędny dla graczy padel ale także dla wszystkich, aby umieli mówić po angielsku!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.