Thomasa Leygue’a i Ferrana Insę wygrał finał FIP Rise Antalya bicie Jérôme Inzerillo i Clément Geens w dwóch setach: 7/6 6/1. Dla Thomasa Leygue’a jest to: pierwsze zwycięstwo w międzynarodowym turnieju na torze FIP. „WRESZCIE” – mówi nam, opowiadając o swoich licznych występach w turniejach na całym świecie.

W wywiadzie po zwycięstwie Thomas Leygue powiedział nam:

„To pierwszy międzynarodowy turniej, który wygrałem. Jestem naprawdę zachwycony. Od tego czasu jesteśmy bardzo konsekwentni początek turnieju. Potem był półfinał, w którym zaoszczędziliśmy 3 punkty meczowe, co pozwoliło nam kontynuować przygodę w Turcji”.

„Myślę, że podczas tego finału pierwszy set wszystkich czterech graczy był bardzo zacięty. Było zmęczenie z powodu naszych półfinałów. Porażka w pierwszym secie dla Jérôme’a i Clémenta z pewnością odbiła się na nich psychicznie, a wręcz przeciwnie, zmobilizowała nas do zakończenia meczu w 2 setach”.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.