Skontaktowaliśmy się z Alexisem Sallesem, trenerem francuskiej drużyny mężczyzn i mistrzem Francji Benjaminem Tisonem. Obaj mężczyźni są zrelaksowani, gotowi poświęcić całe popołudnie (16:XNUMX czasu francuskiego) w półfinale Mistrzostw Świata w Katarze. w obliczu hiszpańskiego ogra.

73. gracz w rankingu WPT, Benjamin Tison bardzo realistycznie podchodzi do różnicy poziomów między dwoma selekcjami, ale wciąż ma nadzieję, że Francja wygra przynajmniej jedną rundę z Hiszpanią. „Byłoby nierealne wierzyć, że możemy pokonać Hiszpanów, wiedząc, że nigdy wcześniej nie wygraliśmy z nimi seta! Ale będziemy grać ostro, dać z siebie wszystko i spróbujemy już im odebrać ten zestaw. Zawsze wychodzę na boisko z celem wygrania meczu. Nawet mały, zawsze jest nadzieja, wciąż jest padel ! "

Benjamin Tison Johan Bergeron Mecz Katar World Cup 2020

Ta sama historia z boku autokaru Alexis Salles: 

„Jesteśmy przede wszystkim bardzo szczęśliwi, że wczoraj pokonaliśmy Urugwaj i awansowaliśmy do półfinału. To był cel, który sobie wyznaczyliśmy na początku tygodnia. Zawodnicy byli bardzo poważni, więc jesteśmy zachwyceni.

Alexis Salles radość zwycięstwa Francja Katar 2020

Teraz zaczyna się nowy konkurs. Będzie o wiele bardziej skomplikowane, ale będziemy szukać wszystkiego, co się da: zestawu, meczu… Chcemy podchodzić do spotkań jak najlepiej, z tymi samymi rytuałami, z tym samym zaangażowaniem. Spotkanie nigdy nie jest rozgrywane przed jego zakończeniem, więc damy z siebie wszystko, aby nie żałować.

Możemy jeszcze nie mieć zespołu, broni, aby wygrać z narodem takim jak Hiszpania, ale musimy przygotować się tak, jakbyśmy mogli wygrać!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !