Utwory padel często dają początek nowym i szalonym scenom. Pomiędzy strzałami dochodzącymi znikąd, niewyobrażalnymi spudłami i słownymi wyzwiskami niektórych zawodników, jesteśmy obsługiwani.

Mamy dla Was zestawienie dziesięciu kultowych w tym sezonie zwrotów na stoku i na ławeczkach:

Ostra wymiana zdań pomiędzy Mike'em Yanguasem i Juanem Lebronem

Aby umieścić sytuację w kontekście, jesteśmy na Greenweez Paris Major, a para Lebron/Galan zmierzy się z Yanguasem/Belasteguinem. Juan Lebron skarży się sędziemu, że Mike Yanguas zajmuje dużo czasu na serwowanie. Trochę zirytowany Mike Yanguas mamrocze coś, prawdopodobnie nieprzyjemnego do usłyszenia. Pierwszy zareagował Alejandro Galan, który przekazał Lebronowi swoje spostrzeżenia. Wymiana zdań, która potem nastąpiła, była pełna napięcia:

Mike: „Mówiłem to w swoim imieniu.”

Alejandro: „Słyszałem cię.”

Juan: – Nie bądź niegrzeczny, Yanguas.

Ostatecznie zwycięstwo Juana Lebrona i Alejandro Galana dotarło tym samym do półfinału.

A Mike Yanguas odpina Juana Lebrona

Wciąż podczas meczu pomiędzy Yanguas/Belasteguin i Lebron/Galan, „El Lobo” wydawał się całkowicie zdestabilizowany grą Mike’a Yanguasa. Na ławce rezerwowych z pewną... werwą wyraża swoją frustrację swojemu trenerowi Marianno Amatowi:

John "Lecę na moją pieprzoną matkę, skurwielu"

Trener Juana LeBrona wiedział, jak znaleźć odpowiednie słowa, aby uspokoić zawodnika i poprowadzić go ku zwycięstwu.

Juan Lebron, regularny załamania słowne

Zawsze i wciąż Juan Lebron, gorąca krew na torze. Zmierzą się z Jorge Ruizem i Javim Martinezem.

Wiemy o tym, Lebronie w tym meczu nie był w najwyższej formie, choć ostatecznie wygrał go z kolegą z drużyny Alejandro Galanem. I jak mu się czasem zdarza, El Lobo stracił panowanie nad sobą na ławce rezerwowych.

John "Kurczę, wolę zostać z tyłu, bo... nie noszę tego... nie noszę tego. To pieprzona rzeczywistość".

Pamiętajcie, że Juan LeBron zakończył mecz we łzach.

Czasem Gaby Reca nie ma czasu na nabranie formy

Czasami Gaby Reca nie ma czasu na założenie rękawiczek.

W finale Greenweez Paris Major pomiędzy Navarro/Chingotto i Coello/Tapią, na ławce rezerwowych charakterystyczny trener Gaby Reca udziela wskazówek Fede Chingotto, który jest całkowicie przytłoczony. Następuje pełna napięcia wymiana zdań pomiędzy zawodnikiem a trenerem:

Federico : „Jestem seksowna, bo sprawiasz, że czuję się winna”

dureń : „OK, więc kontynuujmy w ten sposób!

Chingotto : "Nie? Nie. Ja wiem. Pardon"

dureń "Jesteśmy w finale. Połóż swoje…. na stole, ok ! "

Pomimo dość oryginalnych zachęt Gaby'emu Rece nie udało się poprowadzić swojej drużyny do tytułu.

Nawet profesjonaliści mogą narzekać na oświetlenie

Kiedy Premier Padel z Madrytu Victor Ruiz całkowicie stracił panowanie nad sobą pod wpływem światła reflektorów kortu. Stojąc twarzą w twarz z Pablo Lijo i Miguelem Semmlerem, Victor Ruiz nie mógł powstrzymać swojej frustracji:

Wiktor: „Te cholerne światła cały czas świecą mi na twarz, to jest okropne."

O tym meczu mówiło się już jakiś czas Pablo Lijo zachował się… znowu.

Javi Ruiz nie wyglądał na zbyt szczęśliwego

Bloki to często efektowne ciosy, łączące refleks i siłę nadgarstków. Mistrzem w tej kwestii jest niewątpliwie Mike'a Yanguasa. Jednak choć ten gest był spektakularny, Javi Ruiz nie był pod wrażeniem podczas WPT Alicante Open i dał znać sędziemu:

Javi Ruiz "pewnego dnia nas zabiją"

Gastona Malacalzy : „Ale to jest niebezpieczne”

Javi Ruiz : „Pewnego dnia będziemy musieli zachować ostrożność”

Wreszcie Gonzalo Rubio powie swojemu koledze z drużyny, żeby się uspokoił.

Nawet Leo Augsburger nie lubi, gdy się go karci

Znamy Leo Augsburgera z jego wybuchowości i potężnych ciosów. Jednak w trakcie Premier Padel we Włoszech ta porywcza strona nie podobała się jego partnerowi Javiemu Rico. W tym momencie Javi wydaje instrukcje Leo, który ich nie przestrzega. Naturalnie młody zawodnik po lewej stronie nie trafia w piłkę. Na ławce obaj gracze wyjaśniają:

Javi Rico: „Dupku, nie wiń mnie. To dlatego, że wiem, co się wydarzy, a nie dlatego, że ci nie ufam.

Gorąca wymiana zdań i dotkliwie przegrana walka obu zawodników z Diestro/Lealem. 6 / 0 6 / 2.

Nie możemy powiedzieć, że Martin Di Nenno nie ma w sobie wściekłości, by wygrać

Na ławce rezerwowych Martin Di Nenno jest także mistrzem nieprawdopodobnych wyjść. Zgryźliwy i pełen wściekłości na zwycięstwo Argentyńczyk nieczęsto pozwala sobie na deptanie. Podczas zawodów Masters w Valladolid przeciwko imperialnym Coello i Tapii Martin poczuł potrzebę ponownego zmotywowania się. Po zachęcającym monologu dla siebie i Franco Stupaczuka zakończył swoją tyradę słowami:

Martin: „Ch mojej siostry…”

Wygląda na to, że Martin Di Nenno zmobilizował swoje wojska, bo jemu i jego koledze udało się wygrać ten mecz.

Kiedy Sanyo daje… nową radę Momo Gonzalezowi

Czasami musisz wiedzieć, jak dobrać słowa, aby powiedzieć koledze z drużyny, że jego serwis nie jest na odpowiednim poziomie. W każdym razie Sanyo Gutiérrez próbował podczas Human Padel Otwarty. Podczas zmiany stron mag udziela Momo kilku rad, aby zrozumiał, że usługa nie jest optymalna.

Sanyo: „Za każdym razem, gdy serwujesz, oni oddają bardzo dobry lob. Już nawet nie wiem, o co cię pytać. Serwuj z piłką wyżej, nawet jeśli oznacza to ryzyko błędu serwisowego, ale zrób coś.

W końcu para wyszła na boisko i obaj mężczyźni wygrali mecz 6/3 7/5 z Alonso/Esbri.

Wszyscy kochają Paquito… lub prawie

Jesteśmy na Marbella Masters. Chingotto i Navarro sprzeciwiają się Collago i Jurado. Gdy ma już zaserwować, widz zakłóca koncentrację Paquito – cóż, „koncentrację” Paquito… Następuje długa dyskusja z widzem, a następnie z sędzią.

Paquito: „Masz jakiś problem?”

Chingotto: „Cicho, Paco”.

Ostatecznie ta przerwa nie miała większego wpływu na parę Chingotto/Navarro, która zakończyła się zwycięstwem 6/4, 7/6. Jednak Paco nie poprzestaje na tym i dzieli się swoimi przemyśleniami z sędzią meczu:

Paquito: „Wzywaj ochronę i wyciągaj go. Nie gramy w piłkę nożną. Twoim zadaniem jest zabrać gościa w bieli i wyprowadzić go na zewnątrz.

A Ty, który moment sezonu 2023 zapadł Ci najbardziej w pamięć?

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.