W najbliższą sobotę 20 stycznia Stowarzyszenie Głuchych z Tuluzy organizuje we współpracy z Tuluzą Padel Klub, trzy turnieje padel !  

W programie: dwa turnieje mężczyzn i turniej kobiet. W sumie są to 78 graczy których można spodziewać się tego dnia. Uczestnicy pochodzą z całej Francji: oczywiście z Tuluzy, ale także z Lille, Paryża, Lyonu, Nantes, Marsylii, Montpellier, Monako…

W przypadku mężczyzn w pierwszym turnieju, w którym biorą udział gracze na poziomie P250-P100, weźmie udział dwanaście drużyn, natomiast w drugim, którego poziom jest bliższy P25, weźmie udział 20 par i dla wielu graczy będzie to szansa na pierwszy turniej .

W turnieju kobiet weźmie udział siedem drużyn, w tym zwycięska drużyna z poprzedniej edycji w 2023 r., Laure Arnal / Myriam Cheickh, która następnie spróbuje obronić tytuł, mierząc się z drużynami z zewnątrz, które od tego czasu zrobiły postępy.

Uczestnicy :

Turniej w Tuluzie jest drugim turniejem z rzędu obwód czterostopniowy, ostatnim turniejem zaplanowanym na maj w Paryżu będzie Masters, który wyłoni mistrzów Francji!

Turniej padel niesłyszących organizowane są w taki sam sposób, jak zawody dla osób pełnosprawnych, z tą różnicą, że niesłyszący gracze nie słyszą odgłosów uderzeń, a grający partnerzy w naturalny sposób nie przekazują sobie nawzajem informacji na temat pozycji przeciwników. Wszystko zależy od wzroku!

Kategoria „Głusi” może wkrótce ujrzeć światło dzienne w przepisach FFT, bądźcie czujni!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !