W wielu dyscyplinach sportowych i padel nie jest wyjątkiem, istnieją niepisane zasady dobrego postępowania, które wykraczają poza oficjalne zasady gry.Te zasady postępowania dotyczą tego, jak gracze traktują i szanują obiekty i sprzęt.

„Istotnie, tak nie jest nie zawsze wina klubu” nam wyjaśniają. „Oczywiście kluby muszą zrobić wszystko, co konieczne, aby umożliwić zawodnikom grę w jak najlepszych warunkach. Są jednak zachowania, które rodzą pytania”.

Wiele kluby we Francji a w Belgii chciały podkreślić ten temat.

„Na szczęście nie jest to większość, ale wciąż jest zbyt wielu graczy, którzy potrafią zachować się nieostrożnie”. Oto kilka zaobserwowanych zachowań, które brudzą, niszczą lub czynią niebezpiecznym miejsce, w którym uprawiasz swój sport:

Zostawianie śmieci

Niektórzy gracze mogą po zakończeniu gry zostawiać butelki z wodą, opakowania po przekąskach lub osłony piłek na torze. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale może również stanowić zagrożenie dla innych graczy.

Miot może się różnić i zawierać kilka elementów:

  1. Butelki z wodą lub napojami energetycznymi : Wielu zawodników przynosi ze sobą butelki, aby nawodnić się podczas gry. Jeśli te butelki nie zostaną zabrane po grze, mogą zagracić tor, stać się przeszkodą dla kolejnych graczy i pogorszyć ogólną estetykę boiska.
  2. Opakowania na przekąski lub batony energetyczne : Gracze, którzy jedzą przekąski przed, w trakcie lub po meczu, czasami zostawiają opakowania na torze lub w jego pobliżu.
  3. Pokrywy i pudełka na kule padel : Puste pokrywki i pudełka można łatwo zostawić na szlaku.
  4. Uchwyty lub inne akcesoria : Niektórzy gracze zmieniają chwyt rakiety lub dostosowują inne akcesoria, co może skutkować marnotrawstwem i możemy znaleźć krawędź kortu.
  5. Ręczniki lub bandany
  6. różnorodny : Może to obejmować inne przedmioty osobiste, takie jak gumki, bandaże, okulary przeciwsłoneczne itp.

Obecność tych śmieci na torze nie tylko psuje wygląd terenu, ale może również stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na przykład butelka wody pozostawiona na torze może stanowić ryzyko potknięcia się dla podążających za nim graczy.

kosze na śmieci padel

Aby utrzymać czyste i bezpieczne środowisko, ważne jest, aby gracze sprzątali po sobie.

Dodatkowo kluby mogą to ułatwić, zapewniając wystarczającą liczbę koszy na śmieci w pobliżu boisk i aktywnie zachęcając wszystkich zawodników do korzystania z nich.

Nadużycie sprzętu

Uderzenie rakietą w siatkę, bramkę lub okno jest nie tylko potencjalnie szkodliwe, ale także pokazuje brak szacunku dla obiektu i innych graczy.

Jedną z zaobserwowanych plag jest plucie na ślad padel, temat, którym zajmiemy się wkrótce.

Ogólne zaniedbanie

Może to obejmować takie rzeczy, jak nie wyłączanie świateł lub niezamykanie drzwi, szczególnie w klubach, które działają na zasadzie samoobsługi.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.