Wydarzenie odbyło się 17 września w ramachProjekt tenisowy na Ukrainie. W sumie 50 tenisistów i padel zebrali się, aby pomóc zebrać pieniądze dla Ukrainy.

Turniej, w którym zbierane są fundusze

W ubiegłą niedzielę w sądzie Imber w Wielkiej Brytanii OLA Padel & Tennis zorganizował(a) turniej padel aby zebrać fundusze dla ukraińskich tenisistów, którzy schronili się w Anglii.

Wśród nich trzech ukraińskich uchodźców, których łączyło marzenie o zostaniu zawodowym tenisistą, przybyło do Anglii po zniszczeniu ich narodowego centrum tenisowego i niebezpieczeństwach związanych z życiem w zaatakowanym kraju. Zaoferowano im schronienie i możliwość kontynuowania treningu w Narodowym Centrum Tenisowym w Bisham.

Koszulka z podpisem Andy'ego Murraya

Z radością i entuzjazmem uczestnicy pokazali, jak wygląda tzw padel pomaga przełamać bariery społeczne i językowe. Wszyscy gracze hojnie włączyli się w loterię.

Rozdano wspaniałe nagrody, w tym kupon o wartości 50 funtów podarowany przez Ellie Jaffę, założycielkę odzieży Rewound oraz koszulkę AMC podpisaną przez Andy'ego Murraya. Lekcje tenisa i padel zostały również przekazane przez OLA i Delgado Lee Academy.

Projekt tenisowy na Ukrainie poszukuje dodatkowych inwestycji

Wydarzenie sponsorowane przez Aeon padelzebrał 700 funtów na projekt Ukraine Tennis. Jack Carpenter, założyciel OLA i były zawodowy tenisista, powiedział: „Mamy nadzieję, że ta kwota pomoże pokryć część opłat tenisowych dziewcząt. W OLA z pasją pomagamy młodym ludziom realizować ich marzenia i ambicje.”

Projekt Ukraine Tennis Project poszukuje dalszych inwestycji, aby zapewnić większej liczbie graczy możliwość życia i trenowania w Wielkiej Brytanii bez codziennych skutków wojny.

Jeśli jesteś zainteresowany i masz środki, aby pomóc tym młodym talentom, skontaktuj się bezpośrednio z Jonnym Delgado pod adresem jdelgado@livingtennis.co.uk lub pod numerem telefonu 07511 948 296.

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!