Centrum sportowe na wyspie Puteaux w Hauts-de-Seine przyprawia o prawdziwy ból głowy! Cóż za strata czasu dla wszystkich zaangażowanych osób, które wielokrotnie napotykały dżunglę administracyjną w nadziei na zapewnienie wysokiej jakości infrastruktury.

Wydaje się jednak, że pojawiło się światło w tunelu. W ubiegły wtorek Rada Paryża zatwierdziła umowę o przekazanie obowiązków użyteczności publicznej ze spółką Soccer 5 France (Urban Soccer) dotyczącą obsługi centrum sportowego w Puteaux.

Dla nas i dla wielu interesariuszy zainteresowanych tym tematem Urban Soccer w pełni zasługuje na swój DSP. Jednak po maratonie to zwycięstwo mogło wywołać pewne niezadowolenie, zwłaszcza ze strony niejakiego Jamela Debbouze’a, sądząc po tweet dziennikarza Érica Bassiego.

Spojrzenie wstecz na prawie 10 lat procedur związanych z tym obszarem sportu.

Projekt padel od 2014 roku w Puteaux

W latach 2014-2015 projekt padel przewiduje się: cztery działki padel półkryty na nieużywanej części centrum sportowego. W obliczu przeszkód uznawanych za zbyt ważne, zbyt skomplikowane i administracji uważanej za zbyt powolną, liderzy projektów w końcu się poddają. Jednak wówczas wspólna spółka zarządzająca sprzętem była przychylna tej inwestycji. Niewystarczający.

CNE Padel...

W październiku 2019 r. FFT poinformowała nas o utworzeniu CNE Padel na wyspie Puteaux. Rada Paryża potwierdza tę informację, wybierając grupę utworzoną przez FFT i Urban Soccer.

Zmiana kursu na FFT

W 2022 roku FFT ogłasza rezygnację z ambitnego projektu zakładającego utworzenie 14 szlaków padel, zainicjowane przez pierwszego wybranego urzędnika odpowiedzialnego za padel w FFT, Hubert Picquier. Tę decyzję wyjaśnia kilka powodów. Ostatecznie FFT w końcu zwraca się do projektu padel skromniejszy.

Urban Soccer na finiszu!

Rada Paryża ostatecznie zatwierdziła w ubiegły wtorek umowę DSP z Soccer 5 France (Urban Soccer).

Czekamy na szczegóły projektu.

Obiecujemy: badamy!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.