Obecny na Padel Horyzont dla Krajowe 1 międzykluby aby zachęcić swoją dziewczynę Wendy Barsotti i podziwiać występ, zawodowy piłkarz ręczny Valentin Porte opowiada nam o swojej miłości do padel.

Praworęczny w piłce ręcznej, leworęczny w padel

„W piłce ręcznej jestem leworęczny, a to cecha, która wyróżnia mnie na boisku. Ale jeśli chodzi o padel, gram prawą ręką. To sytuacja, która, jak sądzę, trochę ogranicza mój postęp w tym sporcie. Gdybym grał lewą ręką padelJestem przekonana, że ​​mogłabym zrobić więcej i czuć się bardziej komfortowo. Ale natura sprawiła, że ​​czuję się lepiej prawą ręką, więc się dostosowuję.

Problem polega na tym, że obecnie mam konkurencyjną drużynę, więc chcę rywalizować i próbować wspinać się w rankingach (przyp. red.: obecnie jest to 2378. miejsce), ale nie jest to do końca możliwe, ponieważ mam pracę w czasie, gdy jestem zajęty piłką ręczną… Ja gram dla zabawy i mam zamiar dalej się doskonalić.”

Jego serce bije...

Moje serce waha się pomiędzy kilkoma klubami, szczególnie ze względu na osobiste i przyjacielskie powiązania. Jestem zwolennikiem Palavas, gdzie gra moja dziewczyna i gdzie mam wielu przyjaciół. Chodzę tam regularnie grać, ale oficjalnie jestem członkiem klubu Hauts de Nîmes. Trwają negocjacje z Palavasem i kto wie, może wkrótce zmienię klub!

Dwa tygodnie w Hiszpanii na postępy

„Muszę przyznać, że wzięcie lekcji prawdopodobnie byłoby korzystne dla mojej techniki i zrozumienia gry, ale przy moim napiętym harmonogramie trudno jest znaleźć wolne miejsca na lekcje. Dlatego też, gdy tylko mam wolną chwilę, najchętniej organizuję grę ze znajomymi. Mam szansę, być może dzięki mojemu sportowemu doświadczeniu, szybko przyswoić techniki i strategie po prostu obserwując. Oglądanie turniejów lub filmów bardzo mi pomaga.

Tego lata spędziłem dwa tygodnie w Hiszpanii, aby poważnie trenować i zobaczyłem, jak lekcje z dobrymi nauczycielami mogą przyspieszyć postęp”.

Piłkarze ręczni mają swoje miejsce padel

„Co szczególnie cenię padel, to jest jego zbiorowy aspekt. Nawet jeśli w drużynie jest nas tylko dwóch, komunikacja i wzajemna pomoc są niezbędne, tak jak w piłce ręcznej. Razem z moim partnerem, Rémim Desbonnetem, bramkarzem reprezentacji Francji i Montpellier, stworzyliśmy więź, która pozwala nam łatwo się zrozumieć.

Ta chemia pomogła nam się rozwijać i osiągnąć poziom rywalizacji, jakiego sobie nie wyobrażaliśmy, jak stół P1000. A do tego dochodzi przyjemność rzucania wyzwanie graczom padel, aby pokazać im, że mamy swoje miejsce.

„Przejście z piłki ręcznej do padel, to zmienia świat. Przejście ze sportu z piłką na sport rakietowy nie jest łatwe, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, który nie ma doświadczenia w sportach rakietowych. W obu dyscyplinach znajduję znaczenie kolektywu, strategii i komunikacji. Z Rémi aplikujemy padel zasady gry w piłkę ręczną.

To właśnie ten transfer umiejętności daje nam przewagę. Mamy inne podejście do meczów. TO padel pozwala mi także na ucieczkę, oderwanie się od codziennego, zawodowego życia piłki ręcznej. To powiew świeżego powietrza, sposób na poznanie nowych ludzi i zdobycie nowych doświadczeń.”

Równowaga do znalezienia

„Znalezienie równowagi pomiędzy karierą zawodową w piłce ręcznej a pasją do piłki ręcznej padel to prawdziwe wyzwanie. Mając harmonogram pełen treningów, meczów i podróży, nie zawsze łatwo jest znaleźć czas na sport padel. Nie wyobrażam sobie jednak dni odpoczynku bez aktywności fizycznej. Jestem osobą, którą można nazwać nadpobudliwą, z wyjątkiem oczywiście sytuacji, gdy jestem bardzo zmęczona.

Moi trenerzy nie zabraniają mi kategorycznie uprawiać innych sportów w dni wolne, o ile nie wpływa to negatywnie na moje wyniki w piłce ręcznej. Pewne jest, że w dniu, w którym zacznę pokazywać język na boisku, powiedzą mi, żebym przestał.

Jego przekątna z Alix Collombon…

„Nie miałem jeszcze okazji zagrać na przekątnej z Wendy, ale rozważamy taką możliwość. Na razie rozegraliśmy razem kilka meczów i muszę przyznać, że mam nad nią lekką przewagę. Jednakże zrobiłem przekątną z Alix Collombon, byłem bardzo zmęczony, wychodziłem z turnieju, ona była w świetnej formie i wciąż było kilka zaciętych meczów, ale wygrałem 6:0… Wiem, że było blisko, nie, nie wziąłem 40 Tak czy inaczej -0 w każdej grze. Ale będzie zemsta!”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.