Tenis w Grenoble Padel to historyczny klub tenisowy. Ale pod koniec 2019 roku, wraz z nadejściem Wincentego BerlandisaKlub pragnie rozwijać się w nowej dyscyplinie. To właśnie w tym momencie zrodził się pomysł utworów padel zobacz dzień.

Od tego czasu klub z Isère stale poszerza swoją ofertę padel. Ostatni wrzesień, pierwszy męski P1000 zorganizowano na świeżym powietrzu. Dwa miesiące później przyszła kolej na graczy ich pierwszy P1000, tym razem w pomieszczeniu.

Szansa na Padel Magazine spotkać się z Vincentem Berlandisem, prezesem Grenoble Tennis Padel. Przy mikrofonie Line Meites, powraca do rozwoju padel w swoim klubie i jego przyszłych ambicjach.

Przyjazd padel w Grenoble Tennis Padel

Kiedy przejąłem zarządzanie klubem, na przełomie 2019 i 2020 r. był to klub z dużym potencjałem, który właśnie zyskał dużą strukturę. Posiadamy około dwudziestu kortów tenisowych z dwiema nawierzchniami. Co roku organizujemy także dwa duże turnieje zawodowe dla kobiet i mężczyzn oraz akademię dla zawodników na wysokim poziomie.

Tak więc w czasach Covida Dałem sobie rok na przemyślenie planu rozwoju. Miałem wrażenie, że konstrukcja nie została wykorzystana w pełni. Mieliśmy też liderów-wolontariuszy, którzy ukończyli 85. rok życia, którzy być może byli nieco mniej zorientowani na aktualne trendy... Musieliśmy też ożywić zespół. Wyobraziliśmy sobie więc projekt ok padel wreszcie.

W tym czasie padel zaczął się już ugruntowywać, nawet jeśli nie był to boom, jakiego obecnie doświadczamy. A w 2020 roku, kiedy wszystkie kluby tenisowe chciały jeden, dwa korty, powiedziałem sobie, że musimy pójść trochę dalej… Więc zbudowaliśmy te siedem utworów padel, cztery wewnętrzne i trzy zewnętrzne.

Odpowiedź Grenoblois

Dzięki temu możemy mieć ofertę przez cały sezon, oferować szkolenia… Z jednej strony mamy sprzedaż automatów sportowych od padel, zrzesza wiele osób grających rekreacyjnie. Z drugiej strony chcieliśmy pójść nieco dalej, oferując graczom postęp techniczny.

Wreszcie cała publiczność Grenoble, zwłaszcza gracze zainteresowani tym hobby, całkowicie odpowiedział na tę chęć szkolenia i postępu. Zawodnicy P250, którzy chcieli trochę potrenować i przygotować się fizycznie. Dziś proponujemy to, ponieważ pozostajemy klubem federalnymi to nauczanie naprawdę pozostaje w naszych korzeniach.

Le padel przyniosło nowe życie, nową świeżość. Ludzie zostają, doświadczają klubu... Ludzie przychodzą, żeby się napić, podzielić się, pograć w karty, więc to niezwykłe.

Utwory-padel-grenoble

Organizacja dużych wydarzeń

Klub jest naprawdę przygotowany na organizację dużych wydarzeń, więc od razu powiedzieliśmy sobie, że chcemy umieścić Grenoble na francuskiej mapie padel. Bardzo szybko zgłosiliśmy się do organizacji dużych turniejów. Już wiemy, że będzie kolejny Męski P1000, w maju 2024 ri jedna z czterech pań P1500, która również odbędzie się wiosną.

Na razie mamy bardzo dobre opinie ponieważ mamy bardzo dobrą kulturę gościnności. Staramy się dać z siebie wszystko i powitać graczy tak, jak to robimy na stadionie challenger kobiecy. Chcemy pokazać, że padel może stać się profesjonalistą, abyśmy mogli organizować turnieje wysokiej jakości i na odpowiednim poziomie usług, który jest ważny.

W pewnym stopniu odtworzyliśmy to, co zrobiliśmy w przypadku turnieju tenisa kobiet, który nadal ma raczej międzynarodowy standard. To daje jakość oferty, która jest dość interesująca. Naprawdę chcieliśmy wyciągnąć wszystkie przystanki i pokazać, że w tym miejscu można organizować ważne wydarzenia padel.

Co z jutrem?

Reszta jest prosta. Już mając siedem utworów, od września do października, kiedy pogoda dopisała, byliśmy nasyceni. Teraz, gdy pogoda zaczyna się trochę pogarszać, mamy tylko trzy tory kryte, na których czas na rezerwację wzrósł do trzech i pół tygodnia. Mamy 100% obłożenia, klub jest przepełniony. Mamy Naszą aplikację pobrało 4.500 osób.

Zatem rzeczywiście będziemy się bardziej interesować padel. Wciąż mamy trochę miejsca, choć być może będzie to trochę ze szkodą dla tenisa. Może przyjedziemy i osłonimy korty zewnętrzne. Nie mamy jeszcze rozwiązania, także zbliżamy się do roku, w którym musimy nieco skonsolidować to, co zrobiliśmy.

oczywiście, le padel będzie nadal ewoluować w Grenoble Tennis Padel. Dzisiaj kluby tenisowe, które mają tylko 2-3 tory, spóźniają się bardzo. W sektorze prywatnym mamy naprawdę duże projekty na 10-14 działek. I wtedy, mamy kluby FFT, które działają nieco wolniej. Więc tak, są to drogie projekty, ale zwrot z inwestycji jest znaczny.

Z padel, witamy uroczą populację, z wieloma „starymi rękami”, ale mamy też młodą, dynamiczną klientelę: to pozwala nam stworzyć miejsce spotkań. Le padel to realna szansa dla klubów.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi