To pierwszy dramat tego sobotniego poranka podczas Interklub Nationale 1 w Tuluzie Padel Klub. Licencja na 4Padel Strasburg, Simon Wagner (31.) i Albano Olivetti (500.) wywołali sensację w meczu z Wielkim Padel od Doriana de Meyera (50.) i Thomasa Vanbauce'a (33.), wygrywając 7-6; 7-6. Czy to wystarczy, aby pokonać Wielkiego Padel Bordeaux wicemistrzem Francji 2022?

Ich „bezprecedensowe i zaskakujące” zwycięstwo nad parą mającą doświadczenie w turniejach FIP. Alzacki duet ujawnia swoją analizę meczu i swoje ambicje na przyszłość.

„Nie byliśmy faworytami”

Simon Wagner: „Na papierze nie byliśmy faworytami. Byli znacznie wyżej w rankingach, grają na arenie międzynarodowej przez cały rok. Graliśmy naszym stylem gry, wolejami i silniejszymi uderzeniami, i wyszło całkiem nieźle.

„Tor, który nam pomógł”

Albano Olivetti: „Simon ma tam bardzo dobre cechy w obszarze gry. Staraliśmy się skupić na grze serwisowej, będąc jednocześnie bardzo rygorystyczni w przypadku uderzeń. To nam się udało, ogólnie byliśmy dość solidni. To dla nas miła niespodzianka. »

Simon Wagner: „Jeśli chodzi o obronę i padel czyści, są silniejsi od nas. Powiedzieliśmy sobie, że nawet w drodze powrotnej będziemy spędzać jak najmniej czasu z tyłu. Próbowaliśmy wysunąć się do przodu. »

Albano Olivetti Szymon Wagner 4padel srtasburg

Przyszłe stowarzyszenie Wagnera / Olivettiego?

Albano Olivetti: „Byłbym bardzo szczęśliwy, mogąc zagrać z Simonem, nawet jeśli jestem przyzwyczajony do gry z Christophe’em (Henrym). Chciałbym grać więcej padel, ale dla mnie to skomplikowane. Kiedy w to gram, jestem jak szalony i było to wspaniałe doświadczenie! »

Simon Wagner: „Poprosiłem go o udział w P2000 w Nantes w styczniu, ale ma Australian Open! W 2024 roku niekoniecznie będziemy już grać razem z Yanisem, dlatego bardzo chętnie zrobię turniej z „Albą”.

Bawić się w coś padel jak w tenisie

Albano Olivetti: „Sposób, w jaki gram, jest bardzo podobny do tenisa. Wykonuję o wiele więcej rozbić niż w tenisie, szczególnie w grze ofensywnej. Gram przynajmniej raz w tygodniu padel kiedy jestem w Strasburgu, ale myślę, że w pewnym sensie jest to szkolenie. Kiedy jestem na dole, jest to bardziej skomplikowane, ale od czasu do czasu zmusza mnie to do pracy nad pracą nóg. W tenisie czasami odnajduję spokój w krótkiej grze.

Na razie na pierwszym miejscu tenis

Albano Olivetti: „Zajmuję się projektem tenisowym, który jest dla mnie priorytetem. W grze podwójnej idzie mi całkiem nieźle. Dzisiejszy dzień naprawdę nadszedł w dobrym momencie. Ale powtórzę jeszcze raz: to nie jest kwestia pragnień. kocham padel, Uważam ten sport za niesamowity!

Rok 2024 jest nadal niejasny

Simon Wagner: „Na razie jest to niejasne. Minął dopiero tydzień, odkąd Yanis i ja ogłosiliśmy, że przestajemy. Nie mam określonego partnera na sezon 2024. Myślę, że na początku będę zmieniał prawie każdy turniej, ale nie, nie mam jeszcze stałego partnera. »

To dzięki ojcu Auxence odkrył padel, sześć lat wcześniej. Dziś z pasją śledzi międzynarodowe wyścigi i drażni palacza w swoim klubie treningowym w Tuluzie Padel Klub. Można go także znaleźć na La Feuille de Match i LesViolets.com, dwóch wyspecjalizowanych mediach poświęconych Toulouse FC.