Clément Geens i Benjamin Tison dotarli do 6/2 finału Amsterdam Open po zdominowaniu holenderskiej pary Van Opstal/Marseen. W ciągu zaledwie godziny gry duet francusko-belgijski wygrał 6/2 XNUMX/XNUMX.

Niezależnie od wyniku, ten mecz przejdzie do historii padel. Był to dopiero drugi w historii mecz z remisem głównym World Padel Tour bez Hiszpana i Argentyńczyka (w pierwszej wystąpiły dwie brazylijskie pary: Lima / Jardim i Bergamini / Campagnolo) zwycięzcy zaznaczyliby historię swojego kraju. Nigdy wcześniej Holender, Francuz czy Belg nie dotarli do 1/8 finału losowania finałowego turnieju w World Padel Tour.

Mecz do historii

Czterej gracze weszli na kort, ich rakiety lekko się trzęsły. W tym meczu gracze kwalifikacyjni zmierzą się z parą z a wild-card, stawka była ogromna. Jeśli Clément Geens zapisał się już w historii Belgii, kwalifikując się do 16/400 finału, dla pary francusko-belgijskiej bajka nie mogła się na tym zakończyć. W obliczu graczy spoza Top XNUMX, francuskojęzyczni mieli więcej niż jedną szansę na grę.

Od pierwszego gema meczu para Geens/Tison narzuca swój rytm i oferuje sobie pierwszy break point w pierwszym gemie serwisowym, dopiero złoty punkt spotkania. Jeśli Clémentowi i Benjaminowi nie uda się od początku wykorzystać swoich okazji, później nadrobią zaległości i wyjdą na pierwszy przełamanie w meczu.

Dla francusko-belgijskiego duetu wszystko idzie zgodnie z planem, któremu udaje się ustabilizować swoją grę, pomimo i tak już dużej publiczności, która wspiera swoich lokalnych graczy. Żadnych break pointów do obrony: droga do XNUMX/XNUMX finału wydaje się jasna dla Geensa/Tisona.

Na zakończenie spotkania, w którym nie zabrakło zbyt wiele strat, Clément Geens i Benjamin Tison sprawili sobie największy prezent, wygrywając 6/2 6/2 i po raz pierwszy w turnieju w World Padel Tour.

STATYSTYKI AMSTERDAM OPEN TISON GEENS

"Jesteśmy bardzo szczęśliwi"

Po spotkaniu Benjamin Tison i Clément Geens przemawiali przez mikrofon World Padel Tour, nie mogąc ukryć radości i pewnego wzruszenia. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, to oczywiste. Kilka razy znalazłem się na szesnastym miejscu i przegrywałem na starcie… Kocham to miasto i kocham ten tor”– zwierzył się Francuz.

Dla Clémenta Geensa radości z tego zwycięstwa towarzyszy prawdziwe pragnienie kontynuowania swojej działalności padel w Belgii. „Mam nadzieję, że będę w stanie zainspirować młodych ludzi, udowadniając im, że nawet w Belgii można mieć szansę gry na wysokim poziomie” on mówi. Każdy, kto uważa to zwycięstwo za „największy sukces” w swojej dotychczasowej karierze, będzie teraz przygotowywał się do wymarzonej XNUMX/XNUMX finału.

Clément i Benjamin zagrają zwycięzców plakatów Galana/Lebrona w Garcia/Del Castillo, parę, która tak jak oni prosto wyszła z kwalifikacji.

Po stronie francuskiej nie sprawdziło się to jednak w przypadku Léi Godallier, która przegrała w pierwszej rundzie ze swoim partnerem, przyszły emeryt Eli Amatriain. Skomplikowana porażka 6/2 6/2 z Mariną Guinart i Karoliną Navarro.

Ostatni termin dla naszych francuskich zawodników na dziś: spotkanie Alix Collombon i Loreny Rufo, które zmierzą się ze szczęśliwymi przegranymi Cañellasem (60) i Aguilarem (64). Ruch do gry dla naszych francuski i jego partner!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.