Już w tę niedzielę finał World Padel Tour Madrid Master zmierzył potężne Paulę Josemarię i Arianę Sanchez z Gemmą Triay i Martą Ortegą. Starcie zapowiadało się emocjonująco, duet Triay/Ortega od początku sezonu jest w świetnej formie i wydaje się coraz bardziej zdolny do destabilizacji jedynek. Jednak tego popołudnia przeszkoda była dla nich nadal zbyt duża.

Faworyci mają mocny start

Od początku rodaczka Reus i jej partner narzucali swój rytm w pierwszym secie. Obaj Hiszpanie grają agresywnie i nie dają swoim przeciwnikom żadnych szans. Od początku zawodów Ariana i Paula bezlitośnie dominowały i demonstrowały swoją wyższość na torze. Dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem i to Gemma i Martita poniosły konsekwencje. Pomimo niezwykłego występu Madrilenianki i jej koleżanki z drużyny, pierwszą rundę wygrała drużyna z numerem 1.

Paula-Josemaria-zaciska-pięść-i-Ariana-Sanchez

Zwycięstwo wytrwałości mentalnej

Wracając na boisko, Minorkanie i Madrylijczycy są bardziej niż kiedykolwiek zdeterminowani, aby odwrócić ten trend i zrównoważyć wynik. Bardziej agresywnie niż w pierwszych wymianach para Triay/Ortega wraca do meczu. Czterech zawodników wymieniało cios za cios i przez kilka partii, łeb w łeb, dopiero podczas tie breaka w drugim secie obie drużyny rzucały sobie wyzwanie, aby ustalić, który z zawodników wygra tę konfrontację. Wreszcie, dzięki większej sile psychicznej, Ariana Sanchez i Paula Josemaria opuściły stolicę Hiszpanii z nowym, jedenastym tytułem na torze. World Padel Tour.

Wynik końcowy: 6/3 - 7/6

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.