Czas na drugi półfinał dnia, przeciwnicy Ariana Sanchez i Paula Josemaria, Alejandra Salazar i Sofia Araujo. Numer 1, który zdominował większą część sezonu na światowych torach, wydawał się mieć w tę sobotę pewne trudności z utrzymaniem zwykłego tempa. Rzeczywiście, obu Hiszpanów zaskoczyła świetna forma Alejandry Salazar i nieustępliwa Sofia Araujo.

Trudność numer 1

Od początku meczu Hiszpanie nie potrafili odnaleźć swojego rytmu. Pozbawione inspiracji i pełne wątpliwości Ariana i Paula dały się przytłoczyć ówczesnym przeciwnikom. Popełnili kilka niewymuszonych błędów. Po drugiej stronie siatki fenomenalny występ zaprezentowała para hiszpańsko-portugalska. Sofia i Alejandra szybko wykorzystały swoją szansę i wykorzystały przewagę już w pierwszej rundzie. Alejandra znakomicie kontrolowała Paulę w ich pojedynku na ukos, podczas gdy jej koleżanka z drużyny mocno trzymała się siatki. W ciągu zaledwie 40 minut pierwszego seta zwyciężyli 6:2.

Sofia-Araujo-i-Alejandra-Salzar-klaszczą w dłonie

Salazar i Araujo odwracają królowe

Pełne pewności siebie Madrylenianki i jej portugalski partner kontynuowały dobrą passę od początku drugiej rundy. Szybko przyznali sobie wygodne 2/0. Pomimo nieśmiałej reakcji numer 1, Sofia i Alejandra utrzymują szybkie tempo. Solidna w ataku Portugalka zdołała utrzymać przekątną w meczu z Katalończykiem i nieco bardziej zaniepokoić rywalki (3/1). Mecz za meczem mecz staje się prawdziwym wyzwaniem dla obu Hiszpanów, którzy przegrywają 4:1, nie znajdując rozwiązania, które mogłoby odwrócić sytuację.

W tę sobotę para hiszpańsko-portugalska wyraźnie pokazała cały swój talent, wykazując się cierpliwością i wykorzystując słabości rywali. Wyraźnie lepsi, spisali się niemal perfekcyjnie i po 1 godzinie gry zakwalifikowali się do nowego finału, dlatego w finałowym starciu tego WPT Malmö Open wystąpią Bea Gonzalez i Delfina Brea.

Wynik końcowy: 6/2 - 6/2

Teraz kolej na mężczyzn, aby wejść na scenę podczas ostatniego spotkania tego dnia. Alejandro Galan i Juan Lebron zmierzą się z potężnymi Arturo Coello i Agustinem Tapią.

Kto spośród tych dwóch par wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku i zdobędzie bilet do finału Martina Di Nenno i Franco Stupaczuka ? Odpowiedź będzie znana już wkrótce.

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.