Finał bez Pauli Josemarii, Ariany Sanchez, Marty Ortegi i Gemmy Triay, to już osiągnięcie w sobie. I plakat Brea/Gonzalez kontra Salazar/Araujo, niewielu z nas prawdopodobnie by się na to zdecydowało. Jednak na centralnym torze w Malmö czterej gracze zaprezentowali bardzo intensywny mecz.

W tym spotkaniu trzeciej i czwartej pary na świecie, zwyciężyli faworyci z przeprowadzonego wczoraj sondażu. Po 1 godzinie walki Bea Gonzalez i Delfi Brea zdobyły piąty tytuł w sezonie: 6 / 4 6 / 3.

Brea i Gonzalez, bardziej przejrzyści

Pierwsze mecze tego spotkania były szczególnie kwestionowane pomiędzy obiema formacjami. Bea i Delfi od początku musiały bronić break pointów przy swoim serwisie, który ostatecznie przegrał na złotym punkcie. Faworyci meczu nie pozostali w tyle, ale w kolejnym meczu przełamali się i powrócili do równości, 1 wszędzie.

Czwórka zawodników zapewniła widzom obecnym na sali bardzo dobry poziom gry. Sofia Araujo zaniepokojona dwuręcznym bekhendem, Ale Salazar pokazał siłę forhendu, Delfi Brea okazała się prawdziwym metronomem, a Bea Gonzalez była pod wrażeniem swojej mocy. Choć przy stanie 4/3 superpiby miały okazję na przełamanie, para hiszpańsko-portugalska oparła się atakom rywali. W pierwszym secie wynik wynosił 5:4.

W czas pieniężny pierwszej rundy, Sofia Araujo serwowała, aby wrócić do stanu 5/5. Jednak trzy duże błędy Salazara i Araujo dały pierwszemu setowi rywali: 6 / 4.

Drugi zestaw podobny do pierwszego

Bea González i Delfi Brea kontynuują swoją dominację na początku drugiej rundy i zmuszają przeciwników do nieco większego użycia siły. Sofia Araujo i Alejandra Salazar gromadzą niewymuszone błędy, zwłaszcza w rozbiciu Portugalczyka. W końcu dają odpocząć superpibom, którzy nie prosili o tak wiele, a którzy grają piąty mecz z rzędu.

Alejandra Salazar i Sofia Araujo nie dały się w tej części pokonać i podobnie jak w pierwszej rundzie wróciły na prowadzenie. Jeszcze raz,Debaty są zrównoważone i obie pary pozostają łeb w łeb.

Po raz kolejny właśnie w kluczowym momencie, przy 4/3 drugiej rundy, Bea i Delfi przełamują, wykorzystując bardzo duży błąd Sofii Araujo. Tym razem superpiby w dużej mierze dominują w grze serwisowej i zapewniają sobie piąty tytuł w tym sezonie.

STATYSTYKI KOŃCOWE DLA PAŃ MALMO OPEN
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.