Powtarzamy to: the padel profesjonalista jest w trakcie zmian: młodzi gracze przejmują władzę, a starsi gracze są stopniowo wypychani.

Ten rok wyraźnie wyznacza punkt zwrotny w krajobrazie padel profesjonalistą po odejściu na emeryturę Pabla Limy, Juana Martina Diaza, Juani Mieresa, Eli Amatriaina i bliźniaków Alayeto. I obserwujemy ten wstrząs aż do Finału Mistrzowskiego. Rzeczywiście rywalizacja skupiająca szesnastu najlepszych zawodników sezonu zostanie w tym roku rozegrana bez dwóch emblematycznych przedstawicieli naszego sportu: Fernando Belasteguina i Maxiego Sancheza. Po raz pierwszy dla dwójki zawodników, którzy brali udział we wszystkich poprzednich edycjach tego „turnieju mistrzów”.

Było to tym bardziej irytujące, że obaj kontuzjowani na ostatnich turniejach nie byli w stanie w pełni obronić swoich szans. Zajęli odpowiednio 18. i 25. miejsce w wyścigu, dlatego będą śledzić zawody u siebie. Ciężki cios dla tych dwóch legend, ale szczególnie dla Beli, który miał jeszcze szesnaście lat, kiedy został zmuszony do przerwy na leczenie łokcia.

Argentyńczyk zawsze będzie mógł kibicując swojemu koledze z drużyny Miguelowi Yanguasowi, który połączy siły ze swoim byłym partnerem, Sanyo Gutiérrezem. Czekasz na znalezienie Top 16 w przyszłym sezonie?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !