I nie mniej ważne, ostatnie spotkanie tego dnia w Madrycie: światowe numery 1 Coello/Tapia zmierzyły się z zupełnie nową parą, wujkiem i siostrzeńcem Gutiérrezem. Po tym, jak przestraszył się w ćwierćfinale przeciwko zaskakującej parze Diestro/Leal, wielkie nazwiska tego sezonu zmiażdżyły rodzinę Gutiérrezów. Wynik końcowy: 6-1, 6-0 po niespełna godzinie gry.

Sanyo Gutiérrez i Agustín Gutiérrez mieli okazję zagrać w półfinale Madrid Masters po raz pierwszy w sezonie. kilka zwycięstw z rzędu zwłaszcza przeciwko Lebronowi/Galanowi i Caprze/Sanchezowi. Najmłodszy z duetu z trudem ukrywał emocje, gdy wchodził na boisko z szerokim uśmiechem na ustach.

Tapia/Coello, cała finezja… lub prawie

Musieli się uspokoić, numer 1 na świecie, po zwycięstwie w ćwierćfinale kleszczami. Od pierwszych punktów ton nadają Coello i Tapia, którzy łączą potężne uderzenia. Bezpośrednio łamią swoich przeciwników. Przy odrobinie sukcesu agresywność Agustína Tapii zostaje nagrodzona, podobnie jak agresywność Arturo Coello.

Jest kilka świetnych inspiracji ze strony Gutiérreza i świetna obrona ze strony magika Sanyo. Nie mogą jednak nic zrobić w obliczu entuzjazmu numeru 1. Pod presją meczów wymagających zaangażowania para Gutiérrez jest oszołomiona.

Niecałe pół godziny meczu Arturo Coello i Agustin Tapia bez problemu wygrali pierwszego seta 6:1.

Huragan Tapia/Coello w akcji

Gutiérrezowie na próżno szukają rozwiązań, które mogłyby wykoleić maszynę Coello/Tapia. W drugiej rundzie załamani od początku, cierpieli z powodu szaleńczego tempa przeciwników, którzy nie pozwalali im oddychać.

Wynik 3:0 po zaledwie siedmiu minutach gry nie pozostawia wiele do życzenia w tym spotkaniu. Publiczność w Madrycie wyraża opinię o każdym punkcie zdobytym przez rodzinę Gutiérrez. 11.000 XNUMX widzów na Caja Magica domaga się spektaklu i w tym meczu dotrzymuje kroku zawodnikom z zewnątrz.

W tym spotkaniu nie będzie cudu dla Gutiérreza. Zdecydowanie zbyt mocny numer 1 świata zajmie mniej niż dwadzieścia minut, aby wygrać drugiego seta suchym i nieskazitelnym wynikiem 6:0 i położyć kres bajce Sanyo i Agustína Gutiérreza.

Niesamowity mecz numerów 1

W tym szczególnie nierównym spotkaniu królowie obwodu zaimponowali zarówno agresywnością, jak i jakością gry, nie stracili podczas tego spotkania ani jednego break pointa i zdobyli ponad 71% punktów.

W oczach Agustína Tapii widać było emocje. Uspokojony zwycięstwem, zwłaszcza po panice w ćwierćfinale, Agustín Tapia skierował miłe słowa do swoich przeciwników.

W związku z tym para Coello/Tapia dołącza do swoich najlepszych wrogów Di Nenno/Stupaczuka w meczu, który stał się teraz klasykiem. Będą starali się zdobyć w tym sezonie szesnasty tytuł mistrza świata, łącznie na wszystkich torach.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.