Ten finał WPT Minorka Otwarte zapowiadało się na mnóstwo emocji, niezależnie od tego, która drużyna zwycięży. Z jednej strony, Gemma Triay grała u siebiei szuka trzeciego z rzędu tytułu na własnym boisku. Z drugiej Paula Josemaria, we łzach wchodząc na boisko, po śmierci swojej babci wcześniej tego samego dnia.

Po pełnym napięcia starciu drugi zawodnik świata zdobywa koronę na Minorce w czasie 2:52:6/4 4/6 6/4. Drugi tytuł tej drużyny w tym sezonie, po zwycięstwie w Premier Padel Z Rzymu. I trzeci z rzędu tytuł Gemmy Triay u siebie na Minorce.

Zbiór straconych szans

Obu drużynom trudno było rozpocząć to spotkanie, choć uważamy, że czołowi gracze na świecie są naprawdę dotknięci tragedią, która dotknęła rodzinę Pauli Josemarii. Jednak to drugie dobrze wczuła się w swój mecz. To bardziej Ariana Sanchez, która ma trudności z panowaniem nad emocjami. Popełnia trzy kolejne błędy w grze serwisowej, oferując przerwę Gemmie Triay i Martie Ortedze.

Podczas kolejnych trzech gier serwisowych Paula i Ari ofiarowują się 6 punkty przerwania. Ale Marta i Gemma wzmacniają grę we właściwym momencie. A przede wszystkim mają znacznie lepszą kontrolę nad złote punktyo, co pozwala im utrzymać przewagę w wynikach.

STATYSTYKI PRZEŁAMANIA PIŁEK PUNTO DE OJO

Mimo bardzo zaciętej gry serwisowej Marta Ortega i Gemma Triay poradziły sobie z tym. Na jeszcze innym złoty punkt, numer dwa na świecie udaje się zdobyć pierwszego seta: 6/4.

To pierwszy raz od Paryża, kiedy Paula i Ari przegrali seta.

MARTA ORTEGA FINAŁ MENORKA OTWARTY

Przebudzenie światowych numerów jeden

Wciąż na początku drugiego seta Paula Josemaria i Ariana Sanchez są załamane. I podobnie jak w pierwszym secie, w kolejnym gemie serwisowym zdobywają break pointy. Tym razem nie zmarnowali swojej szansy i po raz pierwszy wykorzystali break point, po 8 straconych szansach.

Wreszcie para Josemaria/Sanchez wydaje się lepsza w tym finale. Po zmarnowaniu tak wielu szans w pierwszej rundzie, latynoska para po raz pierwszy objęła prowadzenie i prowadziła 4/1.

W tym zestawie numer jeden wszystko wydaje się uśmiechać. Jeśli w pierwszym secie zabrakło im skuteczności w ważnych momentach, łatwiej udawało im się ułożyć grę na swoim poziomie. Oferują siebie 4 ustawione piłki na 5/1.

Gemma i Marta, dalekie od nokautu w tym secie, wymazują te szanse. Od 5/1 wracają do 5/4, martwiąc się o te numery. Oszczędzają 4 komplety piłek. Wreszcie oferta Pauli i Ari 4 nowe punkty przerwania, konwertując pierwszy.

Zmarnowane szanse do samego końca

Podobnie jak w dwóch pierwszych rundach, Pierwsze przełamują Gemma Triay i Marta Ortega. To było o 9ème punkt złota tego spotkania. A numer dwa na świecie wygrał 8. W ważnych momentach mają całkowitą kontrolę.

Para Triay/Ortega dodała impulsu temu spotkaniu. Dzięki zaangażowaniu Pauli Josemarii Hiszpanie ofiarowują się 4 piłki z podwójnym łamaniem. Cudem Paula i Ariana udaje się zachować nadzieję w tym meczu i wrócić do siebie 3 / 2.

Numer jeden na świecie 4 szanse na podbicie wyniku i usuń tę przerwę opóźnienia. Marta Ortega jest jednak dzielna w obronie i potrafi odeprzeć zagrożenie w wyjątkowych punktach obrony. Numer dwa na świecie dzieli tylko 1 mecz od tytułu. 5 / 3.

W finale, który trzymał publiczność w napięciu aż do momentu meczowego, triumfowały Gemma Triay i Marta Ortega. W ostatnim zaciętym meczu, w którym Paula i Ariana będą miały dwie nowe okazje na podwyższenie wyniku, Marta i Gemma nie poddają się. I na finale punkt oro, zwycięstwo pary Triay/Ortega. Ten mecz nie mógł zakończyć się inaczej.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.