Ćwierćfinały tego WPT Meksyk Open wydali werdykt i jedno jest pewne: niewielu z nas przez ostatnie cztery lata postawiłoby na te plakaty. Trzeba powiedzieć, że tabela nieco się otworzyła wraz z porzuceniem pary w obecnej formie: Juana LeBrona i Alejandro Galana.

Ta nieobecność wynika z Osobiste powody Juana LeBrona, przynosi korzyści parom Coello/Tapia i Stupaczuk/Di Nenno. Zwłaszcza, że ​​pomiędzy tymi zespołami wciąż trwa wojna o pierwsze miejsce.

Ale podczas tego ostatniego turnieju Open w roku błyszczą nie tylko wielkie nazwiska. Młodzież zareagowała i dlatego stwierdzamy Libaak/Augsburger i Arroyo/Alonso w ostatnich czterech w Meksyku.

Coello/Tapia – Arroyo/Alonso

Wydaje się, że wszystko idzie dobrze dla numer 1 świata w Meksyku Open. Od początku turnieju grają wybuchowi Agustín i Arturo. Dwa zwycięstwa w dwóch krótkich setach, szaleni rozbijacze na razie honorują swoją pozycję lidera. Trzeba przyznać, że jest o co grać. Jeśli Coello i Tapia wygrają swój półfinał, będą wreszcie mieli pewność, że zakończą rok na szczycie rankingów. World Padel Tour.

Wychodząc im naprzeciw, jedna z par niespodzianek turnieju, młodzi ludzie Alejandro Arroyo i Eduardo Alonso. Ci dwaj młodzi zawodnicy robią wrażenie od początku zawodów. Najpierw poprzez eliminację Lucho Capra i Alex Chozas, a następnie opuszczenie obu gór Alexa Ruiza i Juana Tello. A w kwartale oferują nowe stowarzyszenie, Momo Gonzalez i Javi Garrido.

Mecz, który zapowiada się interesująco, choć na papierze wydaje się nieco niezrównoważony. Ale bądź ostrożny, wiemy, że gracze zaczynają znajdować rozwiązania Arturo Coello i Agustín Tapia. Biorąc pod uwagę to, co pokazali od początku turnieju, Alejandro Arroyo i Eduardo Alonso może zakłócić światowy numer 1.

Libaak/Augsburger – Stupaczuk/Di Nenno

Co za przyjemność znowu zobaczyć Tino Libaaka i Leo Augsburgera na tym poziomie. Dwóch graczy, którzy dotarli do finał w La Rioja na początku roku, wrócili na ostatni kwadrat a World Padel Tour. Argentyńczycy wywołali na swojej drodze sensację: Gil i Moyano w pierwszej rundzie, Navarro i Chingotto w ósemkach i Ruiza i Bergaminiego podczas ćwierćfinału.

Ze swojej strony Martina Di Nenno i Franco Stupaczuka kontynuować spacer po parku podczas turnieju Mexico Open. I trzeba powiedzieć, że superpiby muszą grać jak najlepiej padel w tym turnieju, jeśli chcą nadal mieć nadzieję na pierwsze miejsce na świecie. I na razie żadnych błędów dla Martina i Franco.

Powtórka finału w Argentynie na tym spotkaniu. Dla Franco i Martina dotarcie do finału jest koniecznością, jeśli chcą utrzymać się w wyścigu o pierwsze miejsce. A dla młodych Tino i Léo jest to szansa, aby po raz ostatni zabłysnąć w tym roku na torze. World Padel Tour.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.