Walka o pierwsze miejsce w World Padel Tour wciąż szaleje wśród panów, bez urazy dla Nacho Palencii. Rzeczywiście, do rozegrania pozostały już tylko trzy turnieje, czterech graczy może nadal zająć czołowe miejsca w rankingach.

1935 punktów przewagi

Obecnie liderem są Arturo Coello i Agustín Tapia Wyścig 2023 z 15 845 punktami każdy. Ze swojej strony Martín Di Nenno i Franco Stupaczuk mają po 13 910 punktów. Innymi słowy, różnica wynosi 1 punktów przed Turniej szwedzki, a do rozdysponowania przed końcem sezonu pozostało 3 punktów (1000 w Szwecji, 1000 w Meksyku i 1500 w Finale Master w Barcelonie).

W Malmö Arturo Coello i Agustín Tapia mogliby zakończyć tę batalię zwycięstwem w turnieju Stupa, a Di Nenno przegrać w półfinale lub wcześniej. Rzeczywiście w tym przypadku różnica wyniosłaby 2 punktów, a do rozdysponowania pozostało zaledwie 575 punktów.

AGUSTIN TAPIA ARTURO COELLO MENORCA OTWARTE

Stupa i Di Nenno najwyraźniej nie są panami swojego przeznaczenia

Jeśli para hiszpańsko-argentyńska wygra turniej, ale Stupa i Di Nenno dostaną się do finału, będą wówczas tracić do rywali 2 punktów, a stawka będzie ich o kolejne 335. Oznacza to, że Coello i Tapia będą potrzebować jedynie 2 dodatkowych punktów między Meksykaninem turnieju i Finału Mistrzowskiego, aby przypieczętować debaty. Innymi słowy, jeśli Arturo i Agustín wygrają w Szwecji, Superpibes będą prawie skazani na zagładę.

Z drugiej strony, jeśli Stupie i Di Nenno uda się wygrać zawody, zmniejszą dystans do Coello i Tapii w wyścigu w 2023 roku i będą mogli rozsądnie nadal w to wierzyć. Wciąż istnieją różne możliwe scenariusze, które mogłyby pozwolić Superpibem stać się numerem jeden na świecie, ale nie jest to już zależne tylko od nich. Rzeczywiście, jeśli w trzech kolejnych konkursach Coello i Tapia za każdym razem dotrą do finału, zakończą rok na tronie World Padel Tour !

Lebron i Galan sędziami?

A ponieważ pary 1 i 2 mogą spotkać się za każdym razem tylko w finale, Arturo i Agustín mogą przegrać trzykrotnie z Franco i Martínem, a mimo to zakończyć sezon na szczycie...

Rozumiecie, że Argentyńczycy muszą grać na swoim najlepszym poziomie i liczyć na błędy rywali, aby mieć nadzieję na zajęcie pierwszego miejsca. Mogą też liczyć na powrót do formy Lebrona i Galana, który mógłby pełnić funkcję sędziego na koniec sezonu. Numery 3 w półfinale w Malmö mogły spotkać także Coello i Tapię o rewanż z finałem na Minorce.

Zrozumieliście, koniec roku 2023 zapowiada się ekscytująco dla panów!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !