W zeszłym sezonie World Padel Tour zaproponowano 27 turniejów, do których trzeba było dodać osiem zaplanowanych przez Premier Padel w sumie 35 turniejów. Jednak w tym roku tor finansowany przez Qatar Sports Investments (QSI) wchłonie WPT i będzie tylko 25 turnieje. Oznacza to, że kilka regionów przegrywa swoje turnieje. padel profesjonalny. Przegląd.

Pewna ciągłość

Przede wszystkim zauważamy, że wszystkie turnieje Premier Padel z lat poprzednich zostały zachowane. Dlatego zawsze będziemy mieć majorów z Kataru, Włoch, Francji i Meksyku oraz P1 z Madrytu, Gizy, Mediolanu i Argentyny.

Obecni w zeszłym roku na WPT swoje drużyny będą mieli Bruksela, Düsseldorf, Paragwaj, Chile, Szwecja i Finlandia Premier Padel w 2024. Mały minus dla naszych szwedzkich przyjaciół, którzy mieli dwie imprezy w 2023 i którzy będą mieli tylko jedną w tym sezonie. Ze swojej strony Holandia zorganizuje w tym sezonie kolejne duże wydarzenie (P1), ale zamiast Amsterdamu wybrano Rotterdam. To samo we Francji, gdzie Bordeaux P2 zastępuje Toulouse Open, oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie Dubaj zastępuje Abu Zabi.

Kilku przegranych...

Andaluzja, która w 2023 roku miała trzy turnieje WPT (Malaga i Granada Open, Marbella Master) będzie uprawniona do dwóch terminów (P1 i P2), ale nie wiemy jeszcze, które miasta zostaną wybrane. Meksyk również przechodzi z trzech do dwóch etapów.

Ostatecznie prawdziwymi przegranymi są Austria i Dania, dla których jedyna konkurencja nie została wznowiona. Hiszpania traci dwie trzecie swoich etapów, a charakterystyczne miasta, takie jak Valladolid czy Walencja, nie zorganizują w przyszłym sezonie dużego turnieju! Argentyna, mimo że jest największym dostawcą zawodników z Top 10 mężczyzn, będzie uprawniona tylko do jednego etapu, w porównaniu do trzech w zeszłym roku...

Zwycięzcami nowego kalendarza są Włochy, które awansowały z dwóch do trzech wydarzeń, a także Kuwejt, Wenezuela i Arabia Saudyjska, które po raz pierwszy zorganizują turniej na najwyższym poziomie.

Widzimy zatem, że chęć umiędzynarodowienia oficjalnego toru FIP odbywa się głównie na szkodę dwóch narodów, które miażdżą konkurencję na poziomie sportowym: Hiszpanii i Argentyny. Cena, jaką trzeba zapłacić za próbę tworzenia powołań poza tymi dwoma krajami?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !