Zlatan Ibrahimović zanotował niezwykły występ w Allianz Cloud w środku półfinału Mediolanu Premier Padel P1. Gwiazda futbolu natychmiast znalazła się w centrum uwagi, chętnie rozdając autografy i robiąc sobie selfie, zwłaszcza z Alejandro Galanem, który właśnie wygrał swój mecz w zeszłą sobotę.

Le padel, „mój żywioł”

„Tutaj jestem w swoim żywiole. TO padel to dla mnie pasja, sport, który szczególnie lubię” – zadeklarował Zlatan, powitany owacjami i skandowaniami fanów. „Gram od ośmiu lat i otworzyłem nawet dedykowane centra sportowe, aby dzielić się tą pasją. TO padel jest dostępny dla każdego i właśnie to czyni go tak uroczym” – wyjaśnia.

Ibra podkreśla zabawny aspekt i szybki rozwój padel : „To nie jest sport, w którym musisz być profesjonalistą, aby dobrze się bawić. W przeciwieństwie do tenisa, który jest bardziej wymagający, padel jest przyjemny nawet dla nowicjuszy.” Podobnie jak on, wielu piłkarzy oddaje się temu padel, często znakomicie.

Zależy mi na fizyczności

Zapytany o potencjalną przewagę czołowych piłkarzy w padel, Ibra odpowiada z humorem: „Dobrze radzę sobie z piłką w szybę, ale wciąż brakuje mi trochę techniki. Koncentruję się na fizyczności, jednocześnie dążąc do postępu.”

Kontynuacją jego wizyty był spacer w terenie, któremu towarzyszył Luigi Carraro, prezes Międzynarodowej Federacji ds Padeloraz zdjęcia z Nasserem Al Khelaifi, byłym prezesem PSG i prezesem toru Premier Padel.

galan nassera Zlatana Ibrahimovicia
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.