18 000 fanów padel zgromadzonych w tym samym miejscu przez trzy dni: to nie są widzowie wielkiego turnieju, ale tłumy zgromadzone przy Padel Targi Trendów w Mediolanie, od 13 do 15 stycznia.

Podczas pokazu poświęconego najnowszym trendom w padel, aż 2000 osób przeszło sześcioma przygotowanymi na tę okazję trasami, czy to w celach szkoleniowych, czy testowych na rakietach śnieżnych.

W kraju, w którym jest obecnie ponad 7000 boisk piłkarskich padel i prawie milion ćwiczących, była to pierwsza impreza we Włoszech w całości poświęcona temu sportowi.

Staże, próby i międzynarodowe gwiazdy

To trzydniowe wydarzenie, które odbyło się o rzut kamieniem od modnej dzielnicy Citylife, oferowało rozrywkę, zakupy, turnieje i konferencje na całym padel. Około 2000 szczęśliwców miało okazję wziąć udział w licznych kursach organizowanych przez najlepszych międzynarodowych trenerów, takich jak Martin Echegaray, Marcela Ferrari, Maxi Castellote czy Gustavo Spector. Mieli również możliwość wypróbowania nowych kolekcji rakiet, udostępnionych przez wiele głównych marek obecnych na wystawie.

Te „targi”, w których wzięło udział ponad 90 wystawców, zostały dosłownie oblężone przez entuzjastów, którzy mogli spotkać się, zobaczyć w akcji, a nawet zagrać z mistrzami świata i międzynarodowymi zawodowcami: Martinem Di Nenno, Miguelem Yanguasem, Gonzalo Rubio, Mati Diazem, Veronicą. Virseda, Jessica Castello, Lucas Bergamini, Tolito Aguirre, Juan Restivo, Alvaro Montiel i wielu innych.

Gwiazdy padel na całym świecie byli obecni

Gwiazdy futbolu i padel-fotel

Byli fani piłki nożnej padel Na imprezie byli również: Candela, Di Biagio, Maini, Locatelli, Amoruso, Panucci, Adani, Toni, Fiore i Giannichedda. Prowadzony przez Bobo Vieri i jego turniej we Włoszech Padel Odwróć się, stanęli naprzeciw siebie na oczach setek ludzi, którzy wypełnili trybuny. Turniej wygrała para Toni / Locatelli.

Le padel-wózek inwalidzki był również częścią gry, z mieszanymi parami (jeden pełnosprawny zawodnik i drugi na wózku inwalidzkim) oraz przedstawicielami co najmniej pięciu krajów, w tym Hiszpan Oscar Agea, wielokrotny mistrz świata w padel-fotel.

Wiele włoskich gwiazd m.in padel byli obecni, jak Karolina Orsi (nową partnerkę Francuzki Léi Godallier) i Emily Stellato, brązowe medalistki ostatnich lat mistrzostwa świata w Dubajui wielu innych transalpejskich mistrzów. Wreszcie część konferencyjna również cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.