La utrzymanie toru padel jest niezbędny dla Kluby, ale także dla zawodników i ich zdrowia.

Przedstawiamy sześć powodów, dla których warto rozpieszczać swoje utwory padel :

1 – Bezpieczeństwo gracza

Uszkodzony lub źle utrzymany tor może stanowić zagrożenie dla graczy. Nierówności lub uszkodzenia podłoża mogą prowadzić do upadków lub skręceń. Uszkodzone ściany lub ogrodzenia mogą również spowodować obrażenia.

Maigret boli Katar Major 2022 kontuzja

2 – Jakość gry

Aby gracze mogli w pełni cieszyć się grą padel, piłka powinna odbić się w sposób przewidywalny. Nieregularności lub uszkodzenia powierzchni mogą mieć wpływ na odbicie piłki, sprawiając, że gra będzie nieprzewidywalna lub nieuczciwa.

3 – Trwałość toru

Regularna konserwacja pomaga zapobiegać poważnym uszkodzeniom i wydłuża żywotność gąsienicy. Może to oznaczać długoterminowe oszczędności w postaci uniknięcia kosztownych napraw lub całkowitej wymiany toru.

4 – Estetyczny wygląd

Dobrze utrzymany kort jest bardziej atrakcyjny dla graczy i dlatego może potencjalnie przyciągnąć więcej klientów.

Tor zbudowany na lato 2023 w Val d'Isère na wysokości 1850 m

5 – Zapobieganie szkodom spowodowanym złą pogodą

Deszcz, śnieg, mróz i słońce mogą mieć wpływ na tor. Regularna konserwacja zapewnia, że ​​tor jest chroniony przed tymi elementami i pozostaje w dobrym stanie pomimo wahań klimatycznych.

6 – Zachowanie wartości inwestycji

Ślad padel oznacza znaczącą inwestycję. Utrzymanie go w dobrym stanie pozwala zachować jego wartość i pozwala uniknąć wydawania dodatkowych pieniędzy na przedwczesne naprawy lub wymiany.

Aby zachować ślad padel w dobrym stanie, zaleca się regularne czyszczenie w celu sprawdzenia stan sztucznej murawy, ścian i ogrodzeń, i przeprowadzać naprawy natychmiast po wykryciu problemu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.