Nic dziwnego, że więcej niż 98% licencjobiorców padel we Francji są Francuzami, co reprezentuje 54 672 graczy z łącznej liczby 55 538 licencjobiorców.

Jednak badając bliżej tych licencjobiorców, zauważamy obecność 70 różnych narodowości w rankingach pań i panów na rok 2023.

Liczba francuskich licencjobiorców gwałtownie wzrosła: w ciągu jednego roku wzrosła prawie dwukrotnie, m.in wzrost o +82%. Po stronie graczy liczba ta jest również pozytywna, ponieważ w grudniu 7 r. mieliśmy łącznie 191 licencjonowanych graczy, co oznacza wzrost o +2023%. Liczby te są bardzo zachęcające, nawet jeśli stanowią jedynie 77% całkowitej liczby licencjonowanych francuskich graczy.

Wracając do narodowości, we Francji mamy 244 Hiszpanów z licencją. Liczba ta może być nieco zaskakująca, ponieważ można by pomyśleć, że hiszpańscy gracze będą podróżować na turnieje we Francji. Jednak liczby są jasne i wniosek jest jasny: Hiszpanie tak naprawdę nie podróżują, aby uczestniczyć we francuskich wydarzeniach, nawet w pobliżu granicy. Czy to naprawdę takie nienormalne?

Obecni są także Belgowie. Przyjeżdżają, aby wziąć udział w niektórych turniejach na północy Francji.

Włosi i Szwajcarzy zajmują odpowiednio 4. i 5. miejsce pod względem narodowości wśród licencjobiorców we Francji.

10 najlepszych narodowości

Dane dotyczące zwolnionych Francuzów

Szczegóły wszystkich licencjobiorców

Udział narodowości

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.