Piątek był powtórką mistrzostw świata, w których Francja przegrała ze Szwecją 3/2 Mistrzostwa Europy Seniorów +.

Spotkanie rozpoczęło się jednak błyskawicznie od zwycięstwa Sébastiena Corbelli i niepokonanego jeszcze w rozgrywkach Jean-Michela Pequery z notą 6/3 6/2. Para Corbelli / Pequery zagra również w finale Open o godzinie 11:XNUMX.

Cédric Carité i Fred Loriedo mieli szansę zakwalifikować Francję do wymarzonego finału z Hiszpanią. Po przegraniu pierwszego seta 7/6 mimo 4 setów ich reakcja była natychmiastowa, gdyż drugiego seta Francuzki wygrały 6/2. Niesieni rozmachem prowadzili 3/2 z przerwą, po czym przeżyli fatalny moment wahania i ostatecznie przegrali 6/3. Para Carité / Loriedo zagra o 3. miejsce w Open o godzinie 9:30.

Następnie Simon Boissé i Mathieu Armagnac zdobyli długo oczekiwane kwalifikacje. Niestety, po huśtawce w całym spotkaniu, przegrali 6: 1 w trzecim secie, pomimo trzech niewykorzystanych reklam.

Dla kapitana Simona Boissé to rozczarowanie:

« Kiedy zbliżało się to spotkanie, pomyślałem trochę o moich przyjaciołach w Vegas. Chciałem im dać ten mały prezent! Biorąc pod uwagę tydzień, który właśnie spędziliśmy, nie widziałem, żebyśmy przegrali! Szwedzi mają nietypowy styl gry, są bardzo solidni w obronie, cały czas wywierają presję, ale też bardzo dobrze czują się w murach. Nasze ciała były przeciążone, ale zespół jest już skoncentrowany na trzecim miejscu przeciwko Portugalii ".

Trzecie miejsce zostanie rozstrzygnięte w najbliższą sobotę o godzinie 3:16 z Portugalią.