Skomplikowany dzień dla francuskich graczy FIP Powstanie Monako, wraz z eliminacją czterech z sześciu przedstawicieli Francji na torach Monako. Sam Dylana Guicharda et Bastien Blanqué udało się zakwalifikować do ćwierćfinału.

Fonteny/Boronad o krok od wyczynu

Młodzi ludzie Timeo Fonteny et Yoana Boronada nie był daleko od dzisiejszego wyczynu w starciu z szóstym rozstawionym: Jose Romanem Martinezem Sanchisem (6) i Borją Yribarrenem Abecią (121).

A właściwie dwóch francuskich graczy wygrała pierwszego seta tego meczuw decydującym tie-breaku, zaczynając tym samym pokrzyżować wszelkie przewidywania. Niestety, w dwóch kolejnych setach dwójka zawodników francuskiej drużyny juniorów została dogonona przez swoich przeciwników.

wreszcie, Timéo i Yoan przegrali 7/6, 2/6, 2/6 mimo wszystko wiele pozytywnych rzeczy, które warto zapamiętać z tego spotkania.

Żal z powodu Thomasa Vanbauce’a i Maxime’a Jorisa

Okrutna porażka Thomasa Vanbauce'a i Maxime'a Jorisa przeciwko Teo Gamondiemu (306) / Rodrigo Coello Manso (237). Bordelais niewiele brakowało do ćwierćfinału w Monako.

Podobnie jak ich rodacy Boronad/Fonteny, Maxime i Thomas wygrał pierwszego seta spotkania, 6/4, wykazując się dużą przejrzystością w obliczu swoich przeciwników.

Oni również doświadczyli powrotu przeciwnej pary Gamondi/Coello. Ostatecznie Thomas Vanbauce i Maxime przegrali w trzech setach: 6/4 1/6 4/6.

Bastien Blanqué i Dylan Guichard radzą sobie z tym

Bastien Blanqué et Dylana Guicharda jako jedyni ostatecznie uciekli podczas tego dnia zawodów. Wygrali w dwóch setach z Daniele Catinim (523) i Federico Galli (356), 6/3, 6/4.

Więc jutro zagrają ponownie, w trzeciej rotacji dniaz szóstym rozstawionym, Jose Romanem Martinezem Sanchisem (6) i Borją Yribarren Abecią (121), Zabójcy Boronad/Fonteny.

Mecze rozpoczynają się o 10:15, trzeba będzie poczekać 12h-13h (lub nawet więcej), zanim zobaczysz ostatnich Francuzów przy pracy, aby spróbować zakwalifikować się do półfinału tego FIP Rise Monaco!