Po temu jak przegrany o włos z Bastienem Blanqué i Dylanem Guichardem w N1 Interclubs z Damienem Bayardem, Jérémy Garcia wspomina kluczowe momenty tego spotkania i pozostałego meczu. Dzieli się także swoimi celami i obszarami postępu, a także swoim poglądem na temat wpływów Hiszpanii w N1.

Punkty meczowe przeciwko Blanqué / Guichardowi…

„To wciąż świetny występ z naszej strony, nawet jeśli ostatecznie się do nas nie uśmiecha. W ostatnich latach grałem z Bastienem wiele razy i prawdą jest, że wynik zawsze był taki sam, nie strzeliłem wielu meczów. I w końcu zaczęliśmy od trochę tego samego scenariusza. Prowadzili 6:2, 4:1, podwójna przerwa, po czym, jak sądzę, nastąpił z ich strony mały relaks. Potem gramy lepiej i koniec jest dla nas okrutny. Nie wiem dokładnie, co przegapiliśmy. Wszystkie punkty były tak blisko, że myślę, że moneta spadła w złą stronę w trzecim tie-breaku, mimo że mieliśmy dobrą przewagę.

Guichard Blanqué Interclubs Tuluza
Blanqué i Guichard będą gorąco

…do spadku…

„Zacząć piątek od wielkiego meczu i wielkiego spotkania nie było łatwo, a poza tym nie tylko nasz mecz był zacięty w meczu z Tuluzą. Myślę, że poprzedniego dnia zostawiliśmy też dużo energii, więc oczywiście trochę trudniej jest wrócić do bitwy następnego dnia, nawet jeśli poszło nam dobrze. Z Damienem nadal byliśmy kojarzeni w tym spotkaniu z Vence i graliśmy też z dobrym zespołem, gdzie szczerze myślę, że było blisko 50-50 i niestety przegraliśmy pierwszy mecz, a potem nawet jeśli wygraliśmy pierwszego seta z Damienem, a dobrze rozpoczęliśmy, niekoniecznie była to kwestia postępu psychicznego lub fizycznego.

Z drugiej strony Maxime Moreau i Jean-Michel Pequery zawsze grali naprawdę dobrze, a kiedy zmieniali strony, było nam też trochę trudniej. Niestety nie udało nam się odwrócić losów meczu i rozegrać decydujący mecz z Vence. 

Stały partner na rok 2024

„Moim partnerem w tym sezonie będzie Damien. Zaczęliśmy już od pierwszego P2000 w Carquefou połowie stycznia, gdzie mieliśmy już za sobą dobry turniej, ponieważ był to pierwszy raz, kiedy graliśmy razem. Oczywiście znaliśmy się, graliśmy ze sobą sporo razy w zeszłym roku.

Dla mnie to całkiem fajne, bo 2023 miałem dobry rok, ale ostatecznie w drugiej części sezonu zmieniłem wielu partnerów, tak naprawdę nie miałem stałego partnera od czerwca 2023. Znajdź kogoś na stałe na rok 2024, a co więcej, bardzo dobrze komponuje się to również z naszym dobrym wynikiem, ponieważ w Nantes pokonaliśmy Philémona Raichmana i Maxa Jorisa na ósmym miejscu, co było naszym pierwszym dla obu.

Nawet po tych dwóch porażkach we francuskich Mistrzostwach Międzyklubowych napawa to optymizmem, zwłaszcza po występach z Bastienem Blanquetem i Dylanem Guichardem. Sezon będzie długi, ale w każdym razie mamy nadzieję na kontynuację tej dobrej dynamiki i zaoferowanie sobie, być może w przyszłości, takich meczów, jakie tam rozegraliśmy, i że tym razem zakończy się to na naszą korzyść – to.

Skoncentruj się na torze francuskim

„W przyszłości planuję ścigać się wyłącznie na torze francuskim. Potem nie wiem, czy Damien ma długoterminowy projekt, ale nie sądzę, żeby to było w tej chwili istotne. Dla mnie tak nie jest i nigdy nie będzie. Wolę skoncentrować się na obiegu francuskim i na moich projektach zawodowych, nawet jeśli są z nimi powiązane padel, nie jesteś graczem.” 

Obszary postępu  

„Nadal mam doświadczenie, w którym gram od sześciu lub siedmiu lat padel. Od tamtej pory pod pewnymi względami zrobiłem duży postęp. Ale tak naprawdę jestem purystycznym prawicowcem, który dobrze się broni, dobrze radzi sobie z grą, ale może też czasami brakuje mu odrobiny uderzenia, żeby też trochę przyspieszyć nad głową. Myślę, że są to dla mnie obszary wymagające poprawy.” 

Cele na rok 2024

„Jeśli chodzi o ranking, plasuję się na przemian pomiędzy 15. a 20. miejscem. Jeśli chodzi o ranking, niekoniecznie mam cel. Zależy mi raczej na ogólnej poprawie poziomu gry, ponieważ mój obecny ranking jest moim najlepszym rankingiem. Julien Seurin właśnie wszedł do rankingu, więc jest zajętych jedenaście pierwszych miejsc, więc najlepszym Francuzem jest dwunaste miejsce. Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o rankingi, tak długo, jak będę w Top 20 lub Top 30, myślę, że będzie już dobrze. Jednocześnie mam inny cel, który należy traktować poważnie, a mianowicie kontynuować walkę, aby „piaskownicy” tacy jak ja mogli utrzymać się w czołowych francuskich rankingach. Teraz, jeśli mogę mieć to samo vibora ten Miguel Semmler, też mi pasuje (śmiech).”

Jego opinia na temat N1 

„Na razie muszę przyznać, że zanim wziąłem udział w tym weekendzie i zobaczyłem tych wszystkich Hiszpanów, którzy są wyraźnie lepsi od nas, mówiłem sobie, że zabrało to francuskim zawodnikom wiele miejsc w niektórych zespołach. Widzieliśmy to także w przypadku Romaina Coiraulta, który w zeszłym roku spisał się bardzo dobrze i w którym nie było miejsca na kluby międzyklubowe.

Jednak z perspektywy czasu i po moim udziale w tym weekendzie, myślę, że nadal było bardzo dobrze. Mieliśmy spektakl w stu procentach hiszpańskich konfrontacji, naprawdę mieliśmy niesamowite mecze. Czerpiąc inspirację z tego, co robią Hiszpanie, myślę, że jest to również dobre dla rozwoju padel We Francji. Myślę, że ostatecznie to dobrze, nawet jeśli w przyszłości być może wiele klubów będzie miało skład złożony wyłącznie z Hiszpanów... Nie wiem, co FFT zaplanuje w kwestii przepisów. Dlaczego najlepsi Francuzi nie mieliby grać w N2? W tym samym czasie N1 będą noszone przez zagranicznych graczy.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.