Zwycięstwo 6:3, 6:7, 6:3 w dwóch etapach dla francusko-hiszpańskiej pary Laury Buteau i Lucíi Rosy w ćwierćfinale tego FIP Alicante.

Najpierw w deszczu i wietrze, po przerwie w drugim secie przy wyniku 5:4 i tie-breaku wyrwanym przez hiszpańskich przeciwników pomiędzy dwoma porywami wiatru a kilkoma kroplami, nagła ulewa zmusiła organizację do zakończenia meczu w hali.

Następnie w trzecim secie rozpoczyna się wielka walka, a kilka spornych piłek zwiększa napięcie w tej skądinąd spokojnej grze. Szansa dla Laury Buteau na zademonstrowanie nam (po raz kolejny!) swojego silnego charakteru w stali Nantes, a dla Katalonki Lucíi Rosy jej naturalnych cech w dłoni. 6-3!

Następny poziom o 18:30 przeciwko rozstawionym z numerem 1 turnieju: Holendrom Groenveld i Luttikhuis, dwóm byłym ulubieńcom tenisa tej edycji 2024.

Na biegu wielkie osiągnięcie i dostęp do 1/2 finału z dodatkowym bonusem prawa do marzeń o lepszym na niedzielę!