Thomas Leygue i Ferran Insa kontynuują dobrą serię na FIP Platinum Libanes w Meksyku. Po zwycięstwie w 16/8 finału z Verą i Mediną Murphy, ponownie zwyciężyli w 6/6 finału. Tym razem zwyciężyli z szóstym rozstawionym w turnieju Nicolasem Suescunem i Antonio Luque w dwóch setach (1/7, 5/XNUMX).

Następne wyzwanie w ćwierćfinale dzisiaj około 18:30 (czasu francuskiego), gdzie zmierzą się z pierwszymi rozstawionymi w tabeli, Denisem Tomasem Perino i Jorge Ruzem. Ten ostatni duet pokonał portugalską parę złożoną z Araujo i Fazendeiro w 1/8 finału z notą 6/2, 6/3.

Niestety w 16/6 finału (mecz przełożony z powodu deszczu) Maxowi Moreau i Jacobo Perezowi Cendonowi nie udało się dokonać wyczynu w starciu z Teo Zapatą i Francisco Guerrero. Przegrali w trzech setach 2/3 6/7 6/8. Ta przegrana z pewnością musi być dla nich frustrująca, zwłaszcza po tym, jak byli tak blisko pokonania ósmego miejsca w turnieju.

W tej 16. pozycji Dylan Guichard / Bastien Blanqué również przegrał z holenderską parą Richters / Meijers 6/7 6/4 6/0 i Manu Vives / Julien Surin skręcili na krótką turę, a następnie odeszli z porażką w 2 setach z 2 rozstawionymi turnieju Lijo / Vilarino.