Alix Collombon i Lorena Rufo nie zdołały w piątek wstrząsnąć hierarchią w ćwierćfinale Greenweez Paris Major. Francuzka nr 1 i jej hiszpańska koleżanka z drużyny przegrały 7/5 6/3 po 1 godzinie 55 meczu z nowo utworzoną parą Hiszpanką Alejandrą Salazar i Portugalką Sofią Araujo.

Mecz rozpoczął się jednak dobrze dla pary Hispano-Tricultural, która od początku przełamała się, prowadząc 2:0, a następnie 4/1. Jednak Salazar i Araujo strzelili następnie sześć z siedmiu kolejnych gemów i wygrali 7/5 w pierwszym secie.

Przeżyć

W drugim secie Alix i Lorena nieustannie traciły wynik, notując łącznie cztery przebicia i trzykrotnie przejmując serwis rywalki. Choć byli oparci plecami o ścianę (2/5), nie byli w stanie się złamać, aby pozostać przy życiu (3/5).

Jednak w następnym gemie Alix Collombon i Lorena Rufo po raz ostatni straciły serwis – był to siódmy z jedenastu gemów serwisowych w całym meczu.

I wyczyn zniknął

Poparcie społeczne dla pary francusko-hiszpańskiej nie zmieniło sytuacji. Nie więcej niż nasza ankieta na stronie Instagram Padel Magazine, według którego 76% z Was uważało, że exploit jest możliwy!

Logicznie rzecz biorąc, w półfinale Ale Salazar i Sofia Araujo staną w opozycji do Sancheza / Josemarii, którzy jednak będą musieli później uważać na Tamarę Icardo i Virginię Rierę.

Resztę ćwierćfinału można zobaczyć tutaj:

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.