Jest to zupełnie nowy fakt we Francji i niezwykle rzadki w kraju padel świat: mecze zostały przerwane w piątkowe popołudnie w Paryżu na stadionie Roland-Garros z powodu ekstremalnego upału.

Około godziny 15:30, gdy w cieniu Porte d'Auteuil temperatura osiągnęła 35 stopni, organizatorzy Greenweez Paris Major uznali, że rozsądniej będzie zawiesić na dwie godziny mecz rozgrywany na torze 7. W przeciwieństwie do toru centralnego, brak dachu na kortach w aneksie i gra w pełnym słońcu była niebezpieczna dla zdrowia zawodników: Jona Sanza i Coki Nieto z jednej strony, Javiego Leala i José Diestro z drugiej.

Oprócz zawodników narażeni są także widzowie, którzy mogą czuć się źle w takich warunkach.

Dach biura centralnego całkowicie zamknięty

Na korcie Chatrier sędzia odczekał kilka minut, aż drugi set zakończy się na korzyść Tapii i Coello. Następnie zdecydowano przerwać mecz z Bergaminim i Ruizem na około dziesięć minut, kiedy to konieczne było całkowite zamknięcie dachu kortu centralnego.

Oprócz upału, zawodnikom, a zwłaszcza Tapii i Coello, bardzo przeszkadzało umieszczone w osi boiska słońce. Ten ostatni zadzwonił do trenera około godziny 15:38,5, na początku drugiego seta. Pod koniec meczu zwierzył się, że źle się czuje, ma temperaturę ciała około XNUMX° i spadek ciśnienia krwi.

Przerwa, a potem zmiana warunków gry pozwoliła Coello i Tapii odwrócić trend i wygrać w trzech setach. W wywiadzie pomeczowym Coello przeprosił, że zadzwonił do trenera, tłumacząc, że ma gorączkę. Podziękował swojemu partnerowi i zespołowi za wsparcie w tych trudnych chwilach i był zachwycony osiągnięciem tego kamienia milowego i dotarciem do półfinału. „Jesteśmy prawdziwym zespołem” – skomentował Tapia. Kiedy jeden z nas się potknie, drugi jest przy nim, aby mu pomóc”.

Major Rzymu zakłócił w tym roku

Przerywanie meczów z powodu upału jest bardzo rzadkim wydarzeniem w lidze padel : nawet w Hiszpanii i na wyjeździe nie pamiętamy meczów przerwanych z powodu upału. W zeszłym roku w Tuluzie, gdzie w okresie Human było 38 stopni Padel Otwarte, mecze rozgrywane były w hali, a więc w cieniu. Zapytaliśmy graczy o ekstremalne temperatury, wysokie lub zimne, w jakich grali. Znajdź ten artykuł tutaj:

W tym roku we Włoszech upał zakłócił już mecze Rome Major w lipcu ubiegłego roku na odkrytych kortach Foro Italico. Bardzo wysokie temperatury zmusiły organizatorów do rozpoczęcia meczów wcześniej rano i później wieczorem, unikając najgorętszych godzin między 13:17 a XNUMX:XNUMX…

Ponieważ w nadchodzących dniach w Paryżu pogoda będzie równie upalna jak zawsze, zarząd turnieju może być zmuszony zmodyfikować początkowy harmonogram. Profesjonaliści z padel to sportowcy wysokiej klasy, ale to także ludzie i nie są niezawodni.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.