To był bardzo pracowity dzień na Roland-Garros, z pierwszą rundą kwalifikacji zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Po stronie francuskiej na torach jechało siedmiu trójkolorowych Premier Padel Major Paryża, a jutro w drugiej turze znajdziemy tylko jednego.

Rzeczywiście, jak pisaliśmy w poprzednim poście, Carla Touly i Charlotte Soubrié przegrały w trzech setach z Hiszpanami Vano i Serrano.

To samo dotyczy Manu Vivesa i Juliena Seurina, którzy po wygraniu pierwszego seta doświadczyli błędu Araujo/Garcia.

Dzień zakończył się meczem z francuskim akcentem pomiędzy duetem Cancel/Raichman, posiadaczami a wild-cardoraz francusko-włoska para Moreau/Salandro. Max, wyraźnie zawiedziony nie otrzymał zaproszenia na losowanie główne, ma zamiar zdobyć swoje miejsce na boisku. Nic więc dziwnego, że to rodak z Cannes i jego kolega z drużyny byli najmocniejsi na paryskim torze, wygrywając w dwóch setach: 6/4 6/2.

Jutro to przeciwko rozstawionej ósemce previi, Jimenezowi / Hernandezowi, Moreau i Salandro będą starali się zdobyć bilet na zdjęcie ! Początek działań wojennych o godzinie 13:00.