Jak powiedzieliśmy niedawno, World Seniors +, zwany także World Veteran, odbędzie się w La Nucia (Alicante) w dniach 15-20 kwietnia. Zmiana polega na tym, że zamiast 16 drużyn w każdej kategorii (mężczyźni i kobiety), w fazie finałowej wystąpią 24 drużyny mężczyzn i 22 drużyny kobiet!

Decyzja, którą FIP określa jako „rewolucyjną i historyczną”, i która jest odpowiedzią na fakt, że 30 krajów w przypadku mężczyzn i 22 w przypadku kobiet wystąpiło o rejestrację.

W liście wysłanym do federacji Luigi Carraro, Prezydent FIP, wyjaśnia, że ​​otwiera „drzwi większej liczbie krajów do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, celebrującym „różnorodność” padel świat: więcej meczów, więcej rywalizacji, więcej emocji i więcej zabawy. Ta edycja będzie największą w historii, wyznaczającą nowe standardy organizacyjne”. Włoch podkreślił także, że jest to „wynik niestrudzonej pracy naszych zrzeszonych federacji, które stymulowały rozwój padel i umożliwił ten bezprecedensowy wzrost.”

Carraro, zwracając się do federacji krajowych, zakończył pochwałami i życzeniem: „Jesteśmy głęboko przekonani, że wspólnie napiszemy kolejny ważny rozdział w historii naszego sportu, wydając najbardziej udaną edycję wszech czasów i zapewniając naszym zawodnikom i kibicom niezapomniane przeżycie."

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !