Mecz miał być skomplikowany dla Wendy Barsotti i Élodie Invernon i taki był. W przeciwieństwie do rozstawionej z numerem 2 w turnieju, Manueli Schuck/Mariny Pinacho, Francuzki walczyły, ale przegrały z silniejszymi.

Jednak od początku meczu trójkolorowa para weszła w nadbieg. Szybko prowadzi 2:0. Élodie Invernon i Wendy Barsotti prowadzą rozgrywkę, dopóki ich przeciwnicy się nie obudzą. Schuck i Pinacho wracają i uciekają w pierwszym biegu. Para hiszpańsko-brazylijska przejmuje bardziej zaciętą grę i wygrywa pierwszego seta 6/3.

W drugim secie Wendy i Élodie pękają jak w pierwszym secie. Ale po raz kolejny rezygnują z konfrontacji. Kilka razy Francuzi mają okazję uciec w spotkaniu, ale w puntos de oro to ich przeciwnicy są najsilniejsi. Psychicznie mecz staje się trudny, trójkolorowa para cierpi i jest zbyt niezdyscyplinowana. Manuela Schuck i Marina Pinacho logicznie wygrywają 6/3 6/3 i kończą przygodę Francuzek.