Pierwszy związek sezonu i pierwszy finał dla Alexa Chozasa i Léo Augsburgera. Agustin Torre i Diego Ramos nie dali Melgrattiemu i Frugoniemu żadnych szans.

Ramos i Torre w finale

Od początku meczu Torre i Ramos mieli jeden cel: zdobyć bilet do finału. Od początku turnieju para argentyńsko-urugwajska nabiera rozpędu. Pierwszy zestaw jest jednostronny. Yain Melgratti i Santiago Frugoni walczą, ale napotykają Torre w świetnej formie.

Przewaga dla „El Loco” i „El Alfil”: 6/2. Ledwo zaczął się drugi set, na środek pada deszcz. Mecz zostaje przerwany na dwie godziny. Po powrocie Torre i Ramos zachowują tę samą dynamikę.

Kilkakrotnie argentyńska para miała okazję wrócić, ale im się to nie udało. Solidniejsi w decydujących momentach są Agustin Torre i Diego Ramos, którzy ostatecznie wygrywają w dwóch setach: 6/2, 6/2.

Bombardierowie mocno uderzyli

Alex Chozas i Léo Augsburger finał A1 Padel
© Vincent Gallie

Ku zaskoczeniu, ma rozmiar. Alex Chozas i Léo Ausgburger osiągnęli to, czego nie udało się żadnemu od czasu Cape Town Masters: pokonali Franco Dal Bianco i Maximiliano Arce. „Bombowce” stoczyły zaciętą bitwę w Monako. Po przejściu deszczu nad środkową Monegasque spadła prawdziwa burza zwana „Augsburger”.

Jednak w pierwszym secie to liczba 1 ma kontrolę. W pojedynku przerw Dal Bianco i Arce udaje się zgarnąć najlepszych i wygrać rundę 6/4. Następuje duży spadek. Królowie toru zwalniają i Léo Augsburger startuje. 18-letni Argentyńczyk osiągnął już prawie wszystko. W defensywie Alex Chozas wykonuje swoją robotę, a jego kolega z drużyny obrzydza przeciwników. Ku zaskoczeniu wszystkich, wszędzie wracają do jednego zestawu.

Coś jest nie tak. Maximiliano Arce i Franco Dal Bianco doświadczają pęcherzyków powietrza podczas swoich spotkań, ale to nie ma końca. Argentyńczycy nigdzie nie mogą się dostać i łączyć błędy. Niezwykła sytuacja dla królów toru. Podczas gdy ci drudzy walczą o rozwój swojej zwykłej gry, Augsburger i Chozas nadal latają na torze. Para łączy spektakularne punkty i zachwyca publiczność. Dlatego nie będzie przepustki 5 dla Franco Dal Bianco i Maxi Arce, Léo Augsburger i Alex Chozas, logicznie wygrywając w trzech rundach: 4/6, 6/3, 6/2.

Finał Torre/Ramos vs Augsburger/Chozas

Drugi finał sezonu dla Agustina Torre i Diego Ramosa po Seville Masters. Tym razem para argentyńsko-urugwajska chce iść na całość. W tym celu konieczne będzie zwycięstwo z dwoma młodymi Argentyńczykami, którzy właśnie osiągnęli kolejny wyjątkowy występ.

Bezprecedensowy finał między dwiema parami szukającymi pierwszego trofeum na torze Fabrice Pastor. Do zobaczenia w niedzielę o 17:15, aby śledzić finał mężczyzn. Więc kto wygra?