Sensacja po stronie Panamy podczas półfinału A1 Padel, który dostarczy wiele niespodzianek, aby zapewnić nam – prawie – bezprecedensowy finał.

Walki rozpoczęły się od szalonego meczu, w którym para Torre/Egea (TS5) zmierzyła się z duetem De Pascual/Alonso (TS2). Ten ostatni dobrze rozpoczął to spotkanie i przeleciał przez pierwszego seta, wygrywając go bez problemu 6:2. Jednak Agustin Torre i Nicolas Egea wiedzieli, że mają szansę zagrać w tym turnieju w Panamie. W miarę jak rozstawiony z numerem 2 popełnia więcej błędów, Torre/Egea wraca pewność siebie. W drugim akcie korzystają z czterech setów. Para De Pascual/Alonso nie dała się pokonać, ale zdołała wrócić i nawet zaserwowała zwycięstwo w meczu przy wyniku 6:5. W przypadku Juana De Pascuala i Gonzalo Alonso sprawy nie układają się zgodnie z planem, którzy wpadli w tie-break. Ostatecznie przegrali drugiego seta, a w trzecim całkowicie się załamali, przegrywając 6:1. Torre/Egea marzy o finale.

EGEA TORRE PÓŁ PANAMY

Franco Dal Bianco i Maximiliano Arce dobrze poradzili sobie w półfinale. W obliczu rozstawionego z numerem 6, Chiostri/Sancheza, mieli prawo do prawdziwego sprzeciwu. A jeśli już w pierwszym secie szybko wystartowali, do swoich przeciwników szybko dołączyli Federico Chiostri i Maximiliano Sanchez. Ale Dal Bianco i Arce się nie martwią. Łączą zwycięskie strzały i popełniają minimum błędów. Pierwszego seta wygrali 6:3. Druga runda odbędzie się na tym samym poziomie, choć nieco bardziej skomplikowana w przypadku rozstawionego z numerem 1. Dal Bianco i Arce ostatecznie zwyciężyli 6:3, 7:5 i po raz dziewiąty w tym sezonie osiągnęli swój dziewiąty finał.

Bezprecedensowy finał w Panamie. Kto z Torre/Egea czy Dal Bianco/Arce zdobędzie tytuł?