W niedzielne popołudnie w pobliżu Verbier, uroczego miasteczka położonego u podnóża Alp Szwajcarskich, odbył się wielki finał konkursuA1 Padel Mistrz.

Spotkanie sprzeciwiło się strasznemu Leonel Aguirre i Adrian Allemandi do niespodziewanej pary konkursu, Gonzalo Alfonso i Juani De Pascual. Chwilę przed startem zapytaliśmy Was na Instagramie która z tych dwóch par wyjdzie zwycięsko z konfrontacji. Nic dziwnego, że 62% z Was widziało, jak Tito i Tolito przynieśli puchar do domu. Wynik meczu był jednak zgoła inny, bo to dwójka młodych Argentyńczyków w zaledwie dwóch setach pokonała parę numer 2.

Nieoczekiwana poprawka

Od początku gry Gonzalo Alfonso i jego partner nie drżeli, radząc sobie z Tolito Aguirre i Tito Allemandi całkowicie przegranymi na 20×10. Ci drudzy nie potrafili odnaleźć swojego rytmu przez cały pierwszy set, kumulując zbyt wiele błędów i stwarzając wiele okazji młodym rywalkom. Im więcej czasu mijało, tym bardziej pierwsza runda przeradzała się w karę dla pary numer 2 w tabeli. Bardzo solidni i niewzruszeni De Pascual i Alfonso rozwijają niemal perfekcyjną partyturę, pozostawiając publiczność bez słowa i tym samym tworząc niespodziankę podczas tego finału.

Niewystarczający wysiłek

Wykorzystywana przez całą pierwszą rundę para Aguirre / Allemandi nie powiedziała na to wszystkiego ostatniego słowa. Marszcząc brwi i trzymając nóż w zębach, dwaj Argentyńczycy wracają z przerwy bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani do zresetowania liczników. Lepiej na nogach niż w poprzednich minutach, dwaj przyjaciele stopniowo znajdują prędkość przelotową, która pozwala im odzyskać pewność siebie. Zdobyte punkty gromadzą się, a morale powraca. Ale zadanie nie jest łatwe, ponieważ przeciwnie, młodzi Gonzalo i Juan są spragnieni zwycięstwa. Po znakomitym kursie podczas tego Mistrza absolutnie nie zamierzają spaść na kilka punktów od ostatecznego zwycięstwa. Tak toczy się żmudna walka na tym torze Verbier między czterema bohaterami. Obie drużyny walczyły cios za cios i dopiero po trwającej ponad godzinę walce łokieć w łokieć obie pary zmierzyły się w ostatnim intensywnym tie-breaku. Mimo ich wysiłków to nie wystarczyło Tito i Tolito, którzy nie wykorzystali swojej szansy.

Wynik końcowy: 6/1 - 7/6 dla pary De Pascual / Alfonso.