Faworyci z obwodu Fabrice Pastor odpowiedzieli na ćwierćfinały A1 Padel Mistrz Verbier. Już w tę sobotę miejsce w półfinale.

Koniec snu dla Maldonado i De Astoreca

Na każdym stopniu A1 Padel, jego część niespodzianek. W Verbier nazywa się to Maldonado/De Astoreca. Dwaj młodzi Argentyńczycy zaoferowali sobie skalp rozstawionego z numerem 3, Ramosa / Torre, w trzech setach: 6/3 1/6 6/2. W ćwierćfinale obaj bryłki zmierzyli się z Yainem Melgrattim i Santiago Rollą. Ci drudzy byli bardzo solidni podczas spotkania i nie zostawili szans Maximo i Joaquinowi. Melgratti i Rolla wygrali w dwóch setach: 6/3 6/2.

W starciu z Brytyjczykami i Sanchezem zapewnili Tito Allemandi i Leonel Aguirre. Argentyńska para łatwo wygrała w dwóch setach: 6/2 6/2 i oferuje siódmy półfinał w tym sezonie na A1 Padel. Wciąż szukając swojego pierwszego tytułu w 2023 roku, Allemandi i Aguirre zmierzą się z Melgrattim i Rollą w ostatnich czterech.

Numer 1 się boi

Juan Ignacio De Pascual i Gabriel Alfonso walczyli w Szwajcarii. Prowadzili 3:0 w pierwszym secie przeciwko Del Moral i Frugoni, theArgentyńczycy ostatecznie odwrócili ten trend i wygrali pierwszą rundę. Potężni w ofensywie De Pascual i Alfonso wygrali w dwóch setach 6/4 6/3, zajmując miejsce w ostatniej czwórce.

Nowe mentalne zwycięstwo numer 1 obwodu Fabrice'a Pastora. Maximiliano Arce i Franco Dal Bianco walczyli w Verbier z Hiszpanami Luque/Gonzalez. Było to ich czwarte spotkanie w tym sezonie pomiędzy tymi parami. w pierwszej rundzie Jose Luis Gonzalez i Antonio Luque w dużej mierze zdominowali postępowanie i wygrali rundę 6/2. Często wystawiani na próbę w tym sezonie, Arce i Dal Bianco w końcu znaleźli rozwiązanie. W drugiej rundzie trend się odwrócił, tym razem Hiszpanie byli przytłoczeni. Królowie toru wrócili do parytetu po wygraniu drugiego seta 6:1.

W decydującej rundzie debaty były wyrównane, ale w decydujących momentach przewagę pokazali Arce i Dal Bianco. Zwycięstwo w trzech rundach 2/6 6/1 7/5.