Trochę jak Pat Rafter, była zawodowa tenisistka Agnieszka Radwańska zadebiutowała niedawno w zawodach FIP Tour. O tym doświadczeniu Polka opowiada w rozmowie z FIP.

Dynamiczny i ciekawy sport

„Zacząłem grać (w padel) przed wybuchem pandemii. Półtora roku temu zaczęłam od nowa, także dzięki Martie (Domachowskiej). Uważam, że to dynamiczny i ciekawy sport. Gram, kiedy tylko mogę, nawet dwa razy w tygodniu!”

Le padel, łatwy sport?

"To jest bardzo trudne ! Jeśli chodzi o czucie piłki, gra w tenisa pomaga, woleje nie stanowią problemu. Problem polega na tym, że bawię się szybami i wtedy za każdym razem chciałbym mocno uderzyć ale nie mogę. TO padel to sport, który nigdy nie pozwala odpocząć w trakcie punktu.”

„Gram bez presji i oczekiwań. Z Martą byliśmy w Alicante na świetnym turnieju, na którym wygraliśmy mecz, a także mieliśmy okazję cieszyć się Hiszpanią. Lubię też oglądać hiszpańskich zawodników: wspaniale jest ich widzieć i uczyć się od tych, którzy są mistrzami gry. padel".

Kiedy następny turniej?

„Nadal chciałbym zagrać w FIP Tour, ponieważ padel to sport, który kocham i który rozwija się na całym świecie. Jeśli mój harmonogram na to pozwoli, wkrótce wrócę na stoki!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !