Po nadzwyczajnym ćwierćfinale P2 w Brukseli, Agustin Tapia był zachwycony Miguel lamperti, jedna z największych ikon padel Świat.

Podczas meczu Mozart z Catamarki mógł zobaczyć wszystko, co składało się na DNA tego nieskazitelnego mistrza: niesłabnącą determinację, niezawodną motywację i umiejętność gry na boisku. padel spektakularnie, nawet w ważnych momentach.

Jedynki na świecie prawie odpadły na dalszy plan, oszczędzając dwa punkty meczowe przeciwko Lampertiemu i Juan Cruz Belluati. Po meczu Tapia (24 lata) z uznaniem wypowiadała się na temat „Charismy Lamperti”, chwaląc zwłaszcza jej długowieczność: „Kiedy przejdę na emeryturę i obejrzę padel na żywo widziałbym grę Miguela Lampertiego."

Zdanie, które wiele mówi o tym niezwykłym zawodniku, zawodowcu od 2006 roku, który odniósł wiele sukcesów i który pozostawił swój ślad na padel świat na zawsze. Dziś, mając ponad 45 lat, kontynuuje walkę z nowym pokoleniem, docierając do ćwierćfinału i zapewniając wzorowy występ u boku Juana Cruza Belluatiego.

Jak pośrednio stwierdza Agustin Tapia, wykorzystajmy jak najlepiej możliwość zobaczenia tego pokolenia legend – Miguel lamperti, Fernando Belasteguin lub Sanyo Gutiérrez na przykład – weź się do pracy, póki jest jeszcze czas, bo show zawsze jest!

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!